Блоги

Марина Траттнер: Підтримка України на міжнародній конференції у Стокгольмі

Сьогодні, на міжнародній конференції у Стокгольмі, я мала честь особисто подякувати шведській королеві Сільвії, принцесі Вікторії і представникам архівів Швеції, Данії, Фінляндії, Норвегії та Ісландії за те, що вони підтримують Україну.

Марина Траттнер: Підтримка України на міжнародній конференції у Стокгольмі - зображення

Сьогодні, на міжнародній конференції у Стокгольмі, я мала честь особисто подякувати шведській королеві Сільвії, принцесі Вікторії і представникам архівів Швеції, Данії, Фінляндії, Норвегії та Ісландії за те, що вони підтримують Україну, зберігають нашу справжню історію і надихають нас боротися за нашу свободу.

Я попросила архівістів ідентифікувати, відсканувати, викласти онлайн і помітити пошуковим словом ”Ukraine” ті документи, які пов‘язані з історією України і які зберігаються у них в архівах.

Щоб вам усім було легше знайти ту інформацію, яку ви шукаєте, і щоб ви могли активно працювати онлайн і відновлювати українську історію з першоджерел. О. Юрій Мицик, я передала Ваше прохання відсканувати і зробити доступною україністику в архівах Данії.

Марина Траттнер: Підтримка України на міжнародній конференції у Стокгольмі - зображення

Норвегія мене приємно здивувала. Вони знаходять рішення проблем, над якими інші країни б‘ються роками. Вони вирішили відцифрувати взагалі ВСЕ, що у них є в архівах.

Не було достатньо працівників для цього - купили ліцензію на відцифровування документів і найняли представників однієї компанії для того, щоб вони виконали всю роботу.

Незрозумілі тексти на зображеннях? Як зробити так, щоб тексти на них можна було розпізнати?

Найняли волонтерів переписати тексти і також допомогти розвинути програму, яка за допомогою штучного інтеллекту розпізнає слова на зображеннях.

Це те, що зараз добре працює в Німеччині на тих текстах давніх книг, які я іноді для вас знаходжу.

Конференція була неймовірно цікавою з багатьох аспектів. Учасники обговорювали збір даних і захист даних, дигіталізацію, обробку великих обсягів інформації, право на доступ до архівів і збереження демократії.

Кожна з цих тем близька мені, адже я як юрист співпрацюю з інноваційними компаніями, які є найкращими в ЄС у сфері Інтернета речей і які займаються дигіталізацією, сенсорами, обробкою великих обсягів інформації, створенням цифрових двійників організацій і платформ для smart city.

Мені дуже хотілося поспілкуватися з усіма і подякувати кожному учаснику конференції за його роботу по збереженню важливих документів, але поспілкуватися з усіма я ще не встигла.

Цього року у конференції беруть участь 400 учасників з 5 країн.

Завтра я буду виступати у сесії, присвяченій Україні, разом з генеральною директоркою ЮНЕСКО в Швеції Анною Карін Йоханссон і пані Мариною Палієнко, яка розкаже про роботу українських архівів під час війни.

Щиро сподіваюся, що мій виступ і зустрічі надихнуть представників архівів Скандинавських країн допомогти нам відновити нашу справжню історію.

Марина Траттнер: Підтримка України на міжнародній конференції у Стокгольмі - зображення

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.