Мар'яна Олеськів: Нова реальність туристичного ринку України
Туристичний ринок України більше ніколи не буде таким, як раніше. Усім варто вже зараз почати готуватись до нової реальності. Спершу розставлю крапки щодо сфери виїзного туризму.
Усі ТО і ТА знають, що Україна - це великий ринок, що фактично перебував весь час у сфері впливу росії. Як, врешті, й багато інших галузей економіки нашої країни.
Українські туристи вивозили з України значно більше грошей, ніж іноземні туристи привозили до України (і завдання ДАРТ змінити цей баланс в протилежну сторону).
Нинішня дерусифікація, що триває у всіх сферах життя України, виїзного туризму не омине.
Це питання і національної безпеки, і наших громадян, для яких насправді кожна поїздка мала високі ризики.
Когось вони минали, а хтось таки ставав жертвою системи. Довести правду вдавалось одиницям.
Українські туристи (та й самі учасники ринку) стали заручниками суттєвої монополізації ринку та недостатньої регуляції роботи туроператорів і відсутності регуляції роботи турагентів.
Коли прийшов ковід, усі виявили готовність до реформування та початку роботи за відкритими прозорими правилами, бо розуміли, по якому гострому лезу ми ходимо.
Однак, з відновленням потоків, ніяк не могли дійти компромісів щодо того, яким має бути фінзабезпечення та розподіл відповідальності між ТО та ТА.
Сьогодні маємо шанс усе докорінно змінити і врегулювати, прийнявши новий ЗУ «Про туризм», який був прийнятий у першому читанні та готувався до винесення на друге читання цієї весни.
Сподіваюся, що Dmytro Naletov та Комітет гуманітарної та інформаційної політики пришвидшать розгляд законопроєкту №4162 «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму».
І він найближчим часом вийде на голосування парламенту в другому читанні.
Ознайомитися із законопроєктом можна за посиланням.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.