Мар'яна Олеськів: Нова реальність туристичного ринку України
![Мар'яна Олеськів: Нова реальність туристичного ринку України Мар'яна Олеськів: Нова реальність туристичного ринку України - зображення](/storage/resized/lg/news/96eb7aa5-89ec-48ea-82c0-f53073caa103/291889927_10161793245373776_1028629586492605630_n.jpg)
Туристичний ринок України більше ніколи не буде таким, як раніше. Усім варто вже зараз почати готуватись до нової реальності. Спершу розставлю крапки щодо сфери виїзного туризму.
Усі ТО і ТА знають, що Україна - це великий ринок, що фактично перебував весь час у сфері впливу росії. Як, врешті, й багато інших галузей економіки нашої країни.
Українські туристи вивозили з України значно більше грошей, ніж іноземні туристи привозили до України (і завдання ДАРТ змінити цей баланс в протилежну сторону).
Нинішня дерусифікація, що триває у всіх сферах життя України, виїзного туризму не омине.
Це питання і національної безпеки, і наших громадян, для яких насправді кожна поїздка мала високі ризики.
Когось вони минали, а хтось таки ставав жертвою системи. Довести правду вдавалось одиницям.
Українські туристи (та й самі учасники ринку) стали заручниками суттєвої монополізації ринку та недостатньої регуляції роботи туроператорів і відсутності регуляції роботи турагентів.
Коли прийшов ковід, усі виявили готовність до реформування та початку роботи за відкритими прозорими правилами, бо розуміли, по якому гострому лезу ми ходимо.
Однак, з відновленням потоків, ніяк не могли дійти компромісів щодо того, яким має бути фінзабезпечення та розподіл відповідальності між ТО та ТА.
Сьогодні маємо шанс усе докорінно змінити і врегулювати, прийнявши новий ЗУ «Про туризм», який був прийнятий у першому читанні та готувався до винесення на друге читання цієї весни.
Сподіваюся, що Dmytro Naletov та Комітет гуманітарної та інформаційної політики пришвидшать розгляд законопроєкту №4162 «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму».
І він найближчим часом вийде на голосування парламенту в другому читанні.
Ознайомитися із законопроєктом можна за посиланням.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.