Новини
Новини Київської області
Культура

Мандрівники відкривають туристичну Київщину


Сьогодні, 27 вересня – Всесвітній день туризму.

Фото ІА "Погляд"

Вочевидь, скільки існує наша цивілізація, стільки існують і мандрівки. Адже бажаючих побачити світ ніколи не бракувало. З часом туризм як окреме явище почав набувати організованих форм. А з того часу, як англієць Томас Кук у 1841 році створив першу у світі туристичну агенцію й заклав основи індустрії подорожей, туризм уже почали сприймати як бізнес.

Втім, кожен мандрівник обирає для себе свій формат подорожі. Хтось, як і в «неорганізовані» часи, сам формує маршрут і дбає про всі нюанси поїздки, а хтось довіряє ці турботи професіоналам-представникам турбізнесу й насолоджується організованою подорожжю.

В Україні після проголошення Незалежності й падіння «залізної завіси» особливої популярності набув закордонний туризм – адже людям хотілось побачити заморські краї, до яких в радянські часи був надто обмежений доступ.

Фото з Фейсбук-сторінки гіда Геннадія Межигірського

А ось останнім часом фахівці турбізнесу помітили, що мандрівники переорієнтовуються на внутрішній туризм, і цікавляться родзинками свого краю.

Київщина також поступово набирає популярності як туристичний край

І хоч поки що у топ-12 лідерів внутрішнього туризму потрапив лише Київ, який, за даними ресурсу zruchno.travel, названий лідером внутрішнього туризму, міста і села області також поступово набирають туристичних обертів.

Адже тут багато цікавого:

  • і скансен та кілька десятків різноманітних музеїв Переяслава,
  • і унікальність історії трипільської культури у селі Трипілля,
  • і місця сили на Богуславщині,
  • й Олександрійський парк у Білій Церкві,
  • і легендарний Спасо-Межигірський монастир,
  • і єдиний у Східній Європі збережений гончарний горн ХІ ст. на Вишгородщині…

Перераховувати можна довго.

Фото ІА "Погляд"

Та варто сказати, що ще певний час тому туристичні родзинки Київщини були недооцінені. Може, тому наші співвітчизники більше звертали увагу на Західну чи Південну Україну. А може, ще й тому, що окрім, власне, екскурсій, огляду визначних місць, туристів цікавила ще й можливість релаксації, адже багато хто хоче отримати «комплексний» відпочинок.

Фото ІА "Погляд"

Позитивні зміни

Останніми роками Київщину почали досить потужно «розкручувати» паралельно із створенням цікавих і конкурентоспроможних туристичних продуктів. І це відобразилось на інтересі мандрівників до регіону.

Фото з Фейсбук-сторінки гіда Наталі Лихіцької

Зокрема, на Вишгородщині буквально наприкінці літа тур кластер регіону запропонував низку цікавих подорожей, які потрапляють у поле зору все більшої кількості бажаючих дізнатися щось нове і відпочити.

На початку вересня у Вишгороді відбулося вручення свідоцтв школи гідів, де навчалися як новачки туристичної справи, так і фахівці із досвідом.

Фото ІА "Погляд"

Як повідомляв «Погляд», у київському музеї Майдану проводитимуть безкоштовні екскурсії. Ми розповідали і про краєзнавчі екскурсії для дітей від “Культурної спадщини Київщини”. Так, у Василькові до 1032-ї річниці міста відбулась 9-та екскурсія в рамках україно-польського проєкту “Культурна спадщина Київщини для дітей”.

Знайомили дітей і з цікавими історичними пам’ятками Фастівського району. Там, у селі Томашівка, знаходиться унікальна будівля – Садиба Хоєцьких, маєток польських шляхтичів.

Тож є сподівання на те, що з часом Київщина стане одним із регіонів, найзатребуваніших у туристичному плані.