Новини
Новини Київської області
Вишгород
Технології

Мало води: Київська ГЕС працює у транзитному режимі


Вперше за 40 років Київське водосховище взимку не вкрилось льодом і не було весняного водопілля.

Цьогоріч погода багата на сюрпризи, які позначаються на роботі різних галузей, зокрема, й гідроенергетики. Як повідомила пресслужба Каскаду Київських ГЕС і ГАЕС, відсутність снігу взимку та незначна кількість опадів навесні внесли корективи у сезонне регулювання річкового стоку Дніпра.

Щорічно у березні-квітні відбувається весняне водопілля, але - не цього року. Наразі до водосховищ Дніпровського каскаду приплив води є значно меншим в порівнянні з минулими роками. Так, зазвичай, водність Дніпра біля Києва у червні складає 1465 куб. м/с, але у цьому році на цей період очікується в середньому 685 куб. м/с, або 47% від норми. Навіть рясні травневі дощі істотно не вплинули на ситуацію.

Саме тому каскад ГЕС і ГАЕС на Дніпрі працює у режимі транзитного пропуску, щоб забезпечити водокористувачів необхідною кількістю води.

Це ж стосується і Київського водосховища, яке входить до складу Дніпровського каскаду. Так, задля забезпечення водою міст, селищ, сільського господарства, для зрошення земель, промисловості, рибальства та рекреації міжвідомчою комісією при Державному агентстві водних ресурсів України були встановлені режими роботи щодо ефективного розподілу водних ресурсів на червень 2020 року. Київська ГЕС працює на притокових витратах (тобто не накопичуючи води у водосховищах). Станом на 1 липня середньодобовий рівень води у водосховищі – водпост Толокунь – має бути в межах 102–102,80 м БС (Балтійської системи висот), скиди води з ГЕС здійснюються витратами в межах 620 куб. м/с.  Окрім цього, обмежене середньодобове коливання води біля Києва (міст метро) не більше, ніж 0,8 м.

«Наразі ми переживаємо багато незвичних для нас змін. Я вперше за 40 років спостерігаю таку ситуацію. За усю зиму Київське водосховище жодного разу не вкрилось льодом. Але для нас залишаються в пріоритеті  водокористувачі та енергосистема України. Тому ми будемо робити все, аби ця ситуація не вплинула на постачання води населенню та на забезпечення енергетичної системи країни маневровими потужностями», - зауважив головний інженер Каскаду Київських ГЕС і ГАЕС Олег Урманов.

Гідроенергетики зазначають, що Київська ГЕС дотримується встановлених міжвідомчою комісією режимів роботи водосховища. На станції відбувається постійний контроль та моніторинг показників рівня води в водосховищі.

Як раніше повідомляв "Погляд", нині на всіх філіях Укргідроенерго в рамках проєкту «Реконструкція. ІІ черга» проходять роботи з відновлення, заміни та модернізації обладнання.