Новини
Новини Київської області
Суспільство
Надзвичайні новини
Київщина-суспільство

Любов і небайдужість дорослих – головний запобіжник підліткової злочинності


1 червня - День захисту дітей. Кожен із батьків хоче, аби його діти були здоровими та щасливими, щоб у їхньому житті все склалося якнайкраще.

Батьки повинні захищати своїх дітей: не лише вчасно годувати і тепло одягати, але й звертати пильну увагу на їхнє виховання, їхнє оточення тощо. Але, на жаль, буває і по-іншому... Часто через зайнятість, байдужість або асоціальний спосіб життя батьків - дітей виховує вулиця.

"Погляд" вирішив пригадати події, які сталися з малолітніми та неповнолітніми дітьми, серед них є і трагічні випадки.

Так, у Фастівському районі 9-річний хлопчик, через сварку в родині, пішов з дому та не повернувся. До поліції звернулася мати малолітнього втікача.

В результаті безперервного пошуку втікача було знайдено за кілька годин на території будівництва. На щастя, за час відсутності хлопця, ніяких протиправних дій відносно нього не вчинено. Інспектор ювенальної превенції провела з втікачем профілактичну бесіду та застерігала від подібних вчинків. Дитині пояснили, які небезпечні наслідки можуть мати такі «нічні пригоди».
Відносно матері правоохоронці склали адміністративний протокол за ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей).

Шокуюча подія сталась у селі Велика Вільшанка, що на Васильківщині, напередодні Нового року: 27 грудня 2019 року батько до смерті побив чотирирічного сина.

Чотирирічну дитину в тяжкому стані з численними травмами тіла у вигляді перелому правої руки, лівої ноги, перелому ребер та кісток черепа, помітив на вулиці випадковий перехожий. Травми були не сумісні з життям, тож медикам не вдалося врятувати дитину.

За підозрою у нанесенні смертельних побоїв хлопчику поліцейські затримали його батька, 37-річного чоловіка. На момент затримання вміст алкоголю в його крові становив 1,57 проміле. Чоловіку було повідомлено про підозру та судом обрано запобіжний захід – тримання під вартою. За даним фактом було відкрито кримінальне провадження за п.2 ч.2 ст.115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

Нещодавно у Вишгороді випадок за участі неповнолітніх став трагічним - підлітки убили ветерана АТО.

Близько 3-ої години ночі сталася сутичка між групою молодих осіб та двома дорослими чоловіками. Під час бійки один з компанії, де були неповнолітні, помітив у свого супротивника у сумці зброю. Вихопив її і здійснив прицільний постріл у нього. У цей час ще один з компанії стрільця щосили ударив другого чоловіка, який втратив свідомість. Після чого нападники зникли у невідомому напрямку. Прийшовши до тями, травмований чоловік викликав поліцію. Але від отриманого вогнепального поранення 45-річний житель Вишгорода помер на місці події.

Під час проведення необхідних розшукових заходів за участю працівників управління карного розшуку поліції Київщини та Вишгородського відділу поліції встановлено й затримано усіх учасників інциденту. Це четверо неповнолітніх, віком 15-17 років, та один 19-річний хлопець. Серед них – 16-річний неповнолітній, якого ґрунтовно підозрюють у навмисному вбивстві 45-річного жителя Вишгорода.

Також дуже часто підлітків ловлять на вживанні та збуті наркотиків та психотропних речовин.

Журналіст "Погляду" поспілкувався з начальником відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Київській області Оленою Косенко.

Олена КОСЕНКО

Пані Олено, які злочини найбільше скоюють неповнолітні?
Рівень підліткової злочинності на Київщині поступово зменшується. Скоротилася кількість тяжких злочинів, а найпоширенішим правопорушенням є крадіжка.

Які найбільш ефективні заходи профілактики?
Основним завданням ювенального поліцейського є саме вжиття превентивних заходів щодо недопущення вчинення дітьми адміністративних та кримінальних правопорушень. Відтак, для дієвої профілактики, ювенальними поліцейськими Київщини вживаються три рівні профілактики: первинний, коли заходи спрямовані на всіх неповнолітніх загалом (проведення у навчальних закладах лекцій, бесід тощо) ; вторинний, під час якого діти навчаються самостійному розв’язанню конфліктів шляхом посередництва, отримують практичні знання та допомогу; третинний - спрямований на роботу зі специфічними видами девіантної (протиправної) поведінки, тобто з дітьми, які перебувають на профілактичних обліках. Однак не зникає основна причина підліткової злочинності – байдужість дорослих.

Як впливає на підлітків вулиця та важливість відносин в сім'ї?
Часто діти вчиняють злочини, тому що легко піддаються негативному впливу. Тут вже «не застраховані» й благополучні родини. Надмірна вимогливість, критика та брак душевного тепла спонукають дитину сприймати правопорушення як спосіб захисту чи привернення уваги до себе.

Любов і небайдужість дорослих – головний запобіжник підліткової злочинності, - підсумувала Олена Косенко.

Зазначимо, у міжнародний день захисту дітей «Погляд» вирішив нагадати всім і про досягнення молодого покоління з Київської області. Київщина - багата на молоді таланти.