Новини
Україна
Головні новини
Політика

Літній чи зимовий: коли Україна переведе годинники востаннє?


Парламентарі підтримали законопроєкт про обчислення часу в Україні.

Фото: pixabay.com

Про це стало відомо під час трансляції пленарного засідання Верховної Ради України.

3 березня народні обранці розглянули відразу два законопроєкти про обчислення часу: 4201 та 4201-1. Україна відмовиться від переходу на зимовий і літній час, проте різниця документів полягає в тому, на якому часі та як залишитися.

В законі №4201 вказано наступне:

«Сезонний перехід часу на території України не здійснюється»,

ч.2 ст.5, Проект Закону про обчислення часу в Україні 4201 від 09.10.2020

Також в Законі написано, що на території України обчислення часу має здійснюватися відповідно до київського часу, що є єдиним для всієї території України. Тобто залишатиметься час UTC+2 (зимовий) за міжнародною шкалою. Проте в прикінцевих положеннях мова йде також про те, що «цей Закон набирає чинності через три місяці з моменту його офіційного оприлюднення». А отже фактично документ має вступити в силу саме після переведення часу навесні (на літній час).

Альтернативний законопроєкт 4201-1 спрямований на реалізацію запровадження «українського часу» замість «київського часу» та встановлення підстав для скасування літнього часу на території України в гармонізації з країнами ЄС, тобто після того, як годинники перестануть переводити закордоном.

Профільний комітет рекомендував прийняти за основу законопроект №4201, а проєкт №4201-1 – відхилити.

Отже, 277 депутатів підтримали законопроєкт 4201, також проголосувавши за скорочення строку підготовки закону.

Трансляція голосування за Закон №4201

Таким чином, вже в найближчому майбутньому українці залишаться на зимовому часі.

Нагадаємо, Україна переходила на літній час о 3-й годині ранку в останню неділю березня. А на зимовий – о 3-й годині ранку в останню неділю жовтня.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.