Новини компаній

Лікування варикоцеле. Що це за патологія

Варикоцеле – це ураження лозоподібного сплетіння сім’яного канатика яєчка, при якому відбувається варикозне розширення судин. В результаті спостерігаються порушення статевих функцій, а при ігноруванні хвороби можливе навіть безпліддя.

Лікування варикоцеле. Що це за патологія - зображення

Варикоцеле – це ураження лозоподібного сплетіння сім’яного канатика яєчка, при якому відбувається варикозне розширення судин. В результаті спостерігаються порушення статевих функцій, а при ігноруванні хвороби можливе навіть безпліддя. Тому важливо провести адекватне та своєчасне лікування, щоб варикоз яєчка не призвів до серйозних наслідків для чоловічого здоров’я.

Варикоцеле може розвинутись через вроджені або набуті порушення сечостатевої системи, зокрема травми, інфекційні ураження, пахові кили, застій крові, затяжні велосипедні прогулянки тощо. За будь-яких обставин патологія потребує хірургічного втручання для видалення уражених вен. В сучасних умовах воно проходить за щадним лапароскопічним методом.

Які симптоми варикозу сім’яного канатика яєчка

Варикозне розширення проходить через три стадії розвитку, на першій з яких не спостерігаються виражені симптоми, а діагностувати хворобу можна лише під час пальпації калитки та виявлення уражених судин. На другій стадії розширені вени чітко видні, а чоловік зіштовхується з наступними проявами хвороби:

  • больові відчуття в області яєчка;

  • провисання калитки з одного боку, що підсилюється при ходьбі та фізичній активності;

  • важкість в паховій зоні;

  • порушення роботи статевої системи, зокрема в’яла ерекція та передчасна еякуляція.

Якщо своєчасно не звернутись до лікаря, то на третій стадії хвороби настає значне погіршення з розвитком хронічного простатиту, тромбозу венозних судин та навіть можливим безпліддям. Тому варто реагувати на симптоми, щоб отримати можливість стати батьком у майбутньому та не мати проблем із сексом.

Як діагностують та лікують варикоцеле

Окрім візуального виявлення варикозно розширених судин урологом, назначається УЗД органів калитки з використанням технології доплерографії. В результаті призначається оперативне втручання. На ранній стадії можлива ендоваскулярна емболізація – введення до уражених судин спеціального препарату, який призводить до їхнього склеювання. Однак більш ефективною є лапароскопічна операція.

Хірургічне втручання проходить за наступною процедурою:

  1. введення загального наркозу;

  2. виконання трьох проколів на черевній стінці, через які вводять хірургічні інструменти та мініатюрну камеру спостереження;

  3. виявлення та кліпування змінених судин;

  4. контроль операційного поля, виймання інструментів та зашивання проколів.

Лапароскопічний метод витіснив класичну операцію, тому що він не призводить до сильного травмування тканин та великої втрати крові. Після щадної процедури пацієнт відновлюється вдома, а загальна тривалість реабілітації складає приблизно тридцять днів. На тілі не залишається шрамів або рубців.

Джерело: сайт bilyak.com.ua


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.