Леся Доренко: Що варто знати перед участю в програмі "єОселя"?
На перший погляд програма "єОселя" здається ідеальним рішенням для тих, хто марить купівлею своєї домівки. Кредит прив'язаний до гривні, стабільний щомісячний платіж та вигідні відсоткові ставки — усе виглядає як втілення мрії. Але чи все так безхмарно, як здається? Спробуємо дізнатись, що криється за ідеальною програмою за допомогою реального прикладу придбання квартири.
Перший і головний привабливий пункт "єОселі" – 20% першого внеску для всіх учасників програми і 10% для молоді до 26 років. Однак такі умови в реальності майже неможливі, зазначає Олександра Бовтрук (героїня, батькам якої вдалось придбати квартиру за цією пільговою іпотекою). Тому будьте готові сплатити 30% від загальної суми, якщо вам за 26.
"Мені здається, більшість забудовників не погоджуються на 20%. Наш забудовник не погоджувався. Це було від 30", –
Олександра Бовтрук.
Другий аспект, який варто врахувати – стабільна офіційна робота з хорошою заробітною платою, зазначає юристка Любов Дроботова. Це пріоритет для схвалення кредиту.
"В умовах єОселі там дуже такі серйозні перевірки. Чим більший у тебе офіційний дохід тим краще це зрозуміло", –
Любов Дроботова.
Окрім цього, за словами юристки, рекомендують брати ще й поручителя на кредит, щоб збільшити дохід.
Третій пункт – ідеальна кредитна історія.
"Коли подаєшся на цю програму, то бажано, щоб у тебе були всі закриті кредитні ліміти. Це не просто всі кредити закрити. У тебе має бути ідеальна кредитна історія", –
Любов Дроботова.
Попри ці тонкощі як і юристка, так і наша героїня, батькам якої вдалось придбати квартиру за єОселею, радять хоча б спробувати подати заявку на схвалення кредиту, адже це хороша можливість втілити мрію про власне житло у реальність.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією медіа "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.