Новини
Україна
Буча
Культура

Легенда українського мистецтва з Бучі Любов Панченко стала героїнею арт-гри


Фото: ДУ "Український інститут"

Українські аніматори створили гру, головною героїнею якої стала почесний громадянин міста Буча, жива легенда українського мистецтва Любов Панченко. Відчути себе героїнею гри можна за посиланням.

Нещодавно українські аніматори створили серію інтерактивних новел "60. Втрачені скарби" (60s. The Lost Treasures). Це проєкт про художниць-шістдесятниць, які протистояли тоталітарній системі і зазнавали репресій з боку радянської влади, повідомляється на фейсбук-сторінці ДУ "Український інститут". Ці новели дають можливість зануритися в пошуки втрачених скарбів мистецтва та спробувати себе в ролі інтелігентів, які боролися з тоталітарною системою. Крім інтерактивної складової, проєкт також презентує життєписи художниць, ілюстровані їхніми творами та архівними фото.

Стартує проєкт з мінігри, головною героїнею якої стала Любов Михайлівна Панченко — почесний громадянин, уродженка і жителька міста Буча на Київщині, жива легенда українського мистецтва, українська майстриня та художниця-модельєрка, лауреатка премії ім. В.Стуса, член Союзу Українок. Ескізи Панченко публікувалися у головному виданні для жінок того часу — “Радянська жінка”. Пізніше її дизайни копіювали майстри зі всієї країни.

Любов Панченко завжди підтримувала українську культуру і мову. Вона малювала писанки, створювала вишиті народні костюми для хорів, а також збирала кошти на допомогу політичним в’язням, яких звинувачували у “антирадянській пропаганді”. Панченко доклала зусиль, щоб відродити у Києві традицію різдвяних колядок та вертепу. У всіх роботах мисткині присутні українські мотиви. Вона добре знайома із народним мистецтвом. Більше того, у її малюнках і дизайнах одягу переплітаються різні народні орнаменти. Зараз роботи Панченко можна побачити у приватних колекціях її друзів, а також у Музеї шістдесятництва у Києві. До речі, 2 лютого, Любов Михайлівна святкувала свій день народження (вона народилася у 1938 році в селі Яблунька (зараз це район Бучі)).

Фото: Бучанський міський сайт

Відчути себе героїнею гри, яка втікає від переслідувань і бореться з «темними силами» КДБ можна за посиланням.

Наступним етапом проєкту стане реліз інтерактивної новели про українську художницю та правозахисницю Аллу Горську. Дізнатися більше про проєкт і прочитати унікальні відомості про життя і творчість шістдесятниць можна українською та англійською мовами на сайті.

Нагадаємо, раніше "Погляд" розповідав про графіті на стінах Софії Київської – унікальні пам’ятки, які дають можливість детальніше дослідити історію. Також ми повідомляли, що на архітектурну премію ЄС номінували 7 проєктів із Києва.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.