Здоров'я

Лецитин соняшниковий: гіпоалергенний лецитин для дітей та дорослих

Лецитин соняшниковий – це популярна альтернатива соєвому лецитину, який часто одержують із генетично модифікованих соєвих бобів і який нерідко викликає алергічні реакції.

Лецитин соняшниковий: гіпоалергенний лецитин для дітей та дорослих - зображення

Лецитин соняшниковий є природною сумішшю фосфоліпідів та інших сполук, які отримують з насіння соняшнику, у тому числі гліцерофосфоліпідів, гліколіпідів, тригліцеридів та вільних жирних кислот.

Багато цих речовин є важливими компонентами клітинних мембран, вони відіграють важливу роль у підтримці цілісності клітин нашого тіла.

Лецитин соняшниковий може бути дуже корисним здоров'ю людини. Серед його переваг:

  • Підтримка здоров'я та краси шкіри. Фосфоліпіди в такій речовині дуже важливі для підтримки здорових клітинних мембран, підвищення еластичності шкіри, зменшення запалення та запобігання віковим ушкодженням. Вони живлять шкіру та зменшують ознаки старіння.

  • Поліпшення функції мозку. Соняшниковий лецитин є багатим джерелом холіну, який важливий для правильного функціонування нервової системи та виробництва нейротрансмітера ацетилхоліну, необхідного для пам'яті, навчання та м'язового контролю. Активне надходження цієї речовини покращує роботу мозку, пам'ять та увагу, а також захищає мозок від вікового зниження когнітивної функції.

  • Підвищення настрою. Лецитин соняшниковий сприятливо позначається на функціях нервової системи. Він навіть допомагає впоратися з проявами тривоги та депресії.

  • Підтримка функцій серця та судин. Соняшниковий лецитин ефективно знижує рівень поганого холестерину (ліпопротеїнів низької щільності), що допомагає уникнути розвитку атеросклерозу, інсульту, серцевого нападу та інших проблем у роботі серцево-судинної системи. Також йому під силу придушувати хронічне запалення, яке є серйозним фактором ризику хвороб серця.

  • Підтримує здоров'я печінки. Фосфатидилхолін, яким багатий лецитин соняшнику, підтримує клітини печінки — гепатоцити та сприяє виробленню жовчі для повноцінного травлення та поглинання жиру. Добавки з такою речовиною позитивно впливають на функції печінки у людей з неалкогольною жировою хворобою цього органу.

  • Поліпшує функції кишківника. Він покращує засвоєння жиророзчинних вітамінів та інших поживних речовин клітинами кишківника. Також надає протизапальну дію та допомагає побудові захисного бар'єру на слизовій оболонці кишківника. Тому його вживання буде дуже корисним при виразковому коліті, запальному захворюванні кишківника та інших порушеннях у роботі цього органу.

Дізнатися більше про види лецитину, а також особливості лецитину соняшникового можна в даній статті https://biovit.ua/ua/news/Zdorovyiy-obraz-zhizni/lechitin

Лецитин соняшниковий: гіпоалергенний лецитин для дітей та дорослих - зображення

Вміст лецитину в соняшниковому насінні досить невеликий — щоб отримати таку кількість цієї речовини, яка може принести користь здоров'ю, необхідно використовувати спеціальні біологічно активні добавки.

БАДи з соняшниковим лецитином прості у використанні, добре переносяться та рідко викликають небажані побічні ефекти. Лише зрідка вони можуть провокувати виникнення порушень у роботі травного тракту, зокрема здуття живота, діарею та метеоризм, але ці симптоми проходять досить швидко.


Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.