Лаврентій Кухалейшвілі: “Бариги при владі в Ірпені на дерибані набивають власні кишені”
Останніми днями небайдужу ірпінську громаду збурили повідомлення про об’єкти культурної спадщини, появу ліцею замість школи №3, нових висоток та щербинівського кіоску замість гаража у центрі Ірпеня.
Саме такі питання були серед основних на 69-ій сесії Ірпінської міської ради, що відбулася 18 червня — в один день із засіданням виконкому.
Хвилиною мовчання пом’янули колишнього очільника нашого міста, народного депутата України Олександра Андріяку.
Якщо раніше нудні засідання розбавляли сесійними шоу з нагородженням талановитих ірпінців, то зараз — літні канікули.
Спроба головуючої на сесії в.о. міського голови — секретаря ради Анастасії Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька) привітати іменинників з лав депутатів Петра Короля, Сергія Глиняного та Максима Плешка переросла у казус.
Посадовиця нагадала, що Плешко “святкує десь далеко від нас”. Вручила квіти Королю. Потім почала розгублено шукати поглядом Глиняного. Але його на засіданні не було.
“Щось мені “Свобода” ввижається”, — злякано пробурмотіла вона. Саме до цієї опозиційної до чинної ірпінської влади фракції і входить депутат Глиняний.
Пізніше Попсуй переживала, що “Погляд” не фіксує перебіг сесії, хоча наша журналістська група була присутньою на сесії та вела зйомку.
Але найцікавішим був виступ представника фракції “Свобода” Лаврентія Кухалейшвілі, який сколихнув болотну тишу голосувань на користь новообличчівської більшості у раді.
Спочатку він говорив про згадані об’єкти культурної спадщини, закликав не голосувати за зміну цільового призначення землі під висотну по вул. 9 лінія для М. Бокоча.
А потім звинуватив депутатів, які голосують в унісон із “Новими обличчями”, у прийнятті дерибанних рішень заради власного збагачення, набивання кишень.
Бариги від влади, за його словами, готуються забудувати заплавні землі. Депутат Ігор Оверко націлений на зведення 500 тис. нових квадратних метрів.
Прикро, але більшість ірпінських “парламентаріїв” не цікавить, що буде у майбутньому з Ірпенем, кількість населення якого гіпотетично зросте до 200 тис.
Люди уже й так втомилися від постійних перебоїв з постачанням електроенергії та води, автомобільних заторів на дорогах, нестачі місць у садочках та школах, відсутності роботи в регіоні.
Зазвичай доповідачів з конкретних питань не запрошують до слова. Але у випадку щодо культурної спадщини начальниці відділу культури, національностей та релігій Євгенії Антонюк довелося пояснювати.
Варто нагадати, що напередодні сесії небайдужі ірпінці у соціальних мережах забили на сполох, що у новому реєстрі не вистачає низки об’єктів.
За словами Антонюк, йдеться про перезатвердження переліку пам'яток місцевого значення. А ті, про які переживають, внесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток культури та перебувають під охороною держави.
Мовляв, на сесії міської ради пропонується перезатвердити з уточненнями перелік нововиявлених пам'яток місцевого значення з метою їх захисту та постановки на державний облік.
Які саме — не відомо. Цікаво, що в Ірпені влада начебто почала дотримуватися закону — заздалегідь опублікувала проекти сесійних рішень.
Тому виникає запитання: чим це відрізняється від наданого порядку денного? Чому влада не оприлюднює додатки, нагнітаючи ситуацію, а потім звинувачує небайдужих людей у некомпетентності?
Як би там не було, але завдяки “турботі” з боку влади в Ірпені назавжди зникла ціла низка пам'яток культури, серед яких і будинки академіка Максима Рильського, видатної співачки Оксани Петрусенко.
Також Богдан Карпенко розповів про нагнітання ситуації з проїздом та проходом у мікрорайоні, де він є депутатом. Це стосується вул. Сковороди, Джерельна, будинків ЖК Grand Life, мешканці яких огороджують територію.
Це питання складне та потребує додаткового вивчення. Тому Карпенко пропонує створити відповідну комісію.
Резонанс серед громади викликало й питання про зміну назви школи №3 на ліцей. Директор закладу Станіслав Федоров резюмував це тим, що такою є вимога закону від 2017-го.
Він запевняє, що протягом 5 років усі загальноосвітні заклади мають структуруватися: початкова школа, гімназія або ліцей. Тому вибрали ліцей повного циклу: від 1 до 12 класу.
Основною метою був перехід на так звану автономію: самостійний баланс, виведення у фінансовому плані з підпорядкування управління освіти та науки, щоб були розпорядником коштів 3 рівня.
Кількість висоток у нашому місті знову хочуть збільшити. Правда, якщо вищезгаданому Бокочу надали дозвіл на зміну цільового призначення землі, то Ковальчуку — “зарізали”.
Пощастило й одіозному Петру Щербині, якому змінили цільове із будівництва гаража на спорудження будівель торгівлі по вул. Шевченка.
За дослідженням жительки Ірпеня Михайлини Скорик-Шкарівської, у травні 2018-го “гараж” віддали з комунальної власності та оформили на Тетяну Остапчук, а 11 вересня вона продала його Щербині.
Ще 69-та сесія ІМР запам’ятається численними переголосовуваннями окремих питань, зокрема й тих, які треба було “протягнути”.