Новини
Здоров'я
Київщина-суспільство
Київ

Київських лікарів консультують китайські колеги щодо боротьби з COVID-19: Кличко


Сьогодні, 25 березня, міський  голова Києва повідомив, що також іде обмін кращими практиками протидії коронавірусу з членами Асоціації міст України, зауважив, що точну дату відкриття метро назвати не може і розповів, які столичні лікарні приймають хворих на COVID-19

У Києві кількість хворих за минулу добу зросла. Учора було отримано ще три лабораторно підтверджених випадки захворювання на коронавірус. Одного з цих хворих – 50-річного киянина госпіталізовано до Олександрівської клінічної лікарні, двоє вдома на самоізоляції. Загалом у Києві 31 хворий на коронавірус, з них 21 особа в лікарнях, 10 на самоізоляції. Про це сьогодні, 25 березня, на брифінгу повідомив міський  голова Києва Віталій Кличко, зауваживши, що загалом експрес-тестами та лабораторними дослідженнями перевірено 1355 жителів Києва.

Кличко звернув увагу, що єдиний шанс нерозповсюдженню вірусу – обмежити соціальні контакти, бути вдома. Міський голова Києва зауважив, що до порушників карантинного режиму має бути вжито суворих заходів, і звернувся до МВС, контролюючих органів з проханням складати адмінпротоколи на порушників і штрафувати їх, аби вони не наражали на небезпеку оточуючих.

Також Кличко повідомив, що спрямував звернення до Кабінету міністрів про регулювання цін на соціально значущі ліки і продукти харчування. Серед останніх назвав цукор, сіль, борошно, олію, гречку, рис, макаронні вироби, консерви, та інші продукти першочергової необхідності.

Міська рада Києва вирішила вимкнути опалення у навчальних закладах, повідомив Кличко, адже навчальний процес нині там призупинено.

Керівництво столиці контактує і радиться щодо запобігання поширення епідемії з колегами з інших міст. На базі Асоціації міст України нині створено платформу для обміну кращими міськими практиками із запобігання поширення коронавірусу. Нині Асоціація міст України готує інформаційні матеріали для керівництва міст що того, як діяти в умовах поширення епідемії, як щодо цього комунікувати з громадами тощо, зауважив Кличко і подякував соціально відповідальному бізнесу за підтримку соціально вразливих верств населення обідами, продуктами тощо. Також подякував керівникам готельних закладів, які на цей час надали місця для лікарів, які працюють з хворими на коронавірус, аби медики могли між змінами відпочити, адже нині робота у них дуже важка, і буває, що медичні працівники не мають змоги бути вдома по 2-3 доби.

Також, звертаючись до всіх, Кличко закликав: «Не кошмарте лікарів, не вривайтеся до лікарень заради відео та лайків у Фейсбуку», зазначивши, що такі випадки нині, коли у медиків велике напруження, недопустимі.

Кличко повідомив, що нині налагоджено співпрацю з китайськими лікарями, які брали участь у подоланні епідемії в Ухані, і китайські колеги консультують київських медиків. Зокрема, вони повідомили, що середня тривалість хвороби – приблизно 20 днів з її початку, і найгірша ситуація була, коли люди нехтували правилами безпеки. Також китайські лікарі консультують колег із Києва щодо того, як, лікуючи хворих на коронавірус, самим не заразитися.

За словами Кличка, нині хворих на COVID-19 приймають сім столичних медичних закладів: три для дорослих,  дві для дітей, і два пологових будинки приймають вагітних жінок, хворих на коронавірус. Всі ці медзаклади забезпечені всіх необхідним. Кличко звернув увагу, що інші столичні лікарні не визначені для прийму хворих на коронавірус, і попросив тих, хто схильний нагнітати ситуацію, не робити цього, і не звертатись у непристосовані для лікування коронавірусу лікарні.

Відповідаючи на запитання – коли відновить роботу столичне метро, міський голова Києва зауважив, що його закриття – один із заходів безпеки в умовах епідемії. Попередньо було визначено, що метро не працюватиме до 3 квітня, але все буде залежати від того, як розвиватиметься ситуація, то ж точну дату відкриття метро Кличко не назвав.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів