Новини
Новини Київської області
Здоров'я
Київщина-суспільство

Київщина очікує із Китаю тести та засоби захисту медиків: очільник КОДА


Нині в області офіційно підтверджено 32 випадки захворювання на коронавірус. Василь Володін розповів, як обласна влада  працює над забезпеченням медико-технічних потреб для протистояння коронавірусу

Сьогодні, 27 березня, в КОДА відбувся онлайн-брифінг тимчасово виконуючого обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна щодо поточної ситуації із захворюванням на коронавірус в області. Київщина, як і вся країна, пережила черговий нелегкий тиждень. «Ми третій тиждень живемо у стані надзвичайної ситуації», зазначив Володін.

За даними Центру громадського здоров’я, у Київський області станом на ранок 27 березня 2020 року офіційно підтверджено 32 випадки захворювання на коронавірус. Усі – дорослі.

З них : 16  – в Обухівському районі; Це жителі сіл «Дніпровська хвиля, Козин, Романків та Обухів. 5  – у Києво-Святошинському районі ,  це село Лісники; 3 –  у м. Бровари; 2 –  у Бориспільському  районі, по 1 –   у  селищі Ставище,   м. Ірпінь,  м. Білій Церкві (с. Фурси), Білоцерківському, Васильківському,  Броварському районах.

З них на стаціонарному лікуванні 12 осіб, на амбулаторному лікуванні (самоізоляції ) 20. Підозру на зараження мають 67 осіб.  З них : 14 – в Обухівському районі; 18 –  у Києво-Святошинському районі; 7 –  у Броварському  районі;  10  – у  м. Ірпінь; по  3  –  у м. Біла Церква та 6- у Вишгородському р-ні,  5 – у  Бориспільському, по 2 у Фастівському та Макарівському районах.

Від редакції. Цікаво, що в деяких районах статистика відрізняється. Наприклад, у Вишгородському районі, на даними на 27 березня, є 2 особи, у яких підозрюють коронавірус. У 4, як інформує Вишгородська РДА, підозри зняті.

За словами Володіна, встановлено медичне спостереження за 240 контактними особами.

«Показник захворюваності збільшився. Проте порівняно з іншими країнами, маємо право сказати, що українській владі вдається утримувати ситуацію під контролем. Велика заслуга у цьому насамперед лікарів.  В усіх інфекційних відділеннях в області наразі є тести, мінімальний запас засобів захисту лікарів та дезинфікуючих речовин. Я знаю, що їх менше, ніж має бути, це відомо всім, і ми це навіть не намагаємось приховувати. Та ми не сидимо склавши руки, проводимо величезну роботу, яку поки не видно неозброєним оком, щоб справедливо та рівномірно забезпечувати медиків тим, що намагаємось придбати», зауважив Володін, і  нагадав, що відучора КОДА перейшла на цілодобовий режим.

Також розповів про матеріальне протиепідеміологічне забезпечення.

«Нам вдається поступово налагоджувати забезпечення медико-технічних потреб для протистояння коронавірусу. Наразі очікуємо з Китаю нову партію засобів індивідуального захисту та тестів, одразу спрямовуємо їх на місця. В КОДА за раз на стадії підписання договори про придбання 46 апаратів штучної вентиляції легень, 13 аналізаторів газів крові, 10 тисяч комплектів протиепідеміологічного одягу та респіраторів. Також набирає обертів робота антикризового центру допомоги Київщині. Так, компанія Юнілевер закупила для потреб області 300 літрів рідких і 5 ящиків твердих миючих засобі. Є домовленості з ТОВ «Білоцерківвода» про закупку 100 тонн гідрохлориду натрію. Все це буле передано для потреб області найближчими днями. Також вирішуємо питання додаткової матеріальної винагороди медикам за рахунок благодійних коштів. Ми це питання наразі вирішуємо з благодійними фондами», зазначив в. о. голови ОДА.

У брифінгу взяла участь генеральний директор київського обласного центру екстренної медичної допомоги Оксана Шарко, яка зауважила: При нашому центрі в і оперативно-диспетчерському відділі працює напрямок для пацієнтів з підозрою на коронавірус, які потребують консультацій. Наразі значно зросла кількість таких звернень. У день ми надаємо до 50 таких консультацій, кожна триває від 4 до 40 хвилин. В умовах такого збільшення навантаження наш центр продовжує поточну роботу. За добу оперативно диспетчерський відділ отримує майже 1300 звернень. Бригади екстреної допомоги здійснюють майже 600 виїздів, 20 з яких завершуються госпіталізацією хворих у лікувальні заклади».

 Шарко подякувала всім, хто допомагає медикам у протистоянні коронавірусу, а також – співробітникам екстреної медичної допомоги.

Відповідаючи на запитання, чи не загрожує карантин зриву посівної кампанії, Василь Володін відповів, що посівна кампанія відбувається у штатному режимі, немає жодних заборон за умови дотримання правил карантину на придбання посівного матеріалу, агрохімікатів тощо. Також зараз готуються зміни до рішень на реалізацію запасних частин до сільгосптехніки, у яких аграрії можуть мати потребу.

Також до заступника голови ОДА  надійшло прохання надати додаткові засоби медичного захисту для ФАПів Віти-Поштової та Юр’ївки, де у селах 10 тисяч осіб населення, а медики мають всього 2 захисних костюми без окулярів та 150 масок. В.о. голови ОДА на це зауважив, що на сьогодні це питання актуальне для кожного медзакладу. Але на сьогодні прийняте рішення для забезпечення новими надходженнями насамперед інфекційних відділень тих визначених лікарень, які прийматимуть хворих на коронавірус.