Новини
Новини Київської області
Суспільство
Київщина-суспільство

«Київщина: діалог часів. 1761-1932»: в основі виставки – карти


Учора, 27 лютого, в Державному архіві Київської області відкрився музейно-архівний проєкт, присвячений 88-річчю утворення області

Проєкт підготували Державний архів Київської області спільно з Центральним державним історичним архівом України та Вишгородським державним історико-культурним заповідником. Він розповідає про історію Київщини з початку 1780-х   - з того часу, коли було створено Київське намісництво у складі 12 повітів. Пізніше, у 1796 році була створена Київська губернія. Часовий відтинок виставки – до 27 лютого 1932 року, коли за рішенням 4 сесії Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету було створено обласні виконкоми, і в тому числі – Київська область.

Про це під час презентації розповіла керівник Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва, і зауважила, що в основу виставки покладено  карти. «Карти – це дзеркало історії, адже вони найкраще відображають історію – соціальну, політичну, економічну. Також однією з особливостей нашої виставки є велика кількість документів 18- початку 19 ст. Це документи, написані українським скорописом. Це скарби, які зберігає наша установа», підкреслила  Соф’я Каменєва І звернула увагу на те, що ця виставка – досить сучасна. «Адже третина представлених тут документів стосується зміни територіально-адміністративного поділу Київщини. Це досить сучасно, в дусі тих продій, що відбуваються зараз, під час процесі реформи, децентралізації місцевого самоврядування. Ми бачимо, як поділялись повіти, як переходили від триступеневої до чотириступеневої системи. І це такий історичний меседж, який надсилають документи нам у сьогодення».

«Такий проєкт – справді важлива подія. Архіви – це не тільки установи, які реалізують державну політику у сфері архівної справи, надають архівні послуги. Насправді це і центри наукового і й культурного життя». Я хочу, щоб ця концепція була реалізована в кожній нашій архівній установі. Голова державної архівної служби Анатолій Хромов.

За словами одного із співорганізаторів проєкту, директора ВІКЗ, кандидата історичних наук Влади Литовченко, ця виставка допоможе усім зацікавленим поглибити свої знання з історії Київщини, краще дізнатися про представлений пласт історії. ВКЗ для проєкту надав кілька карт, які зберігаються у фондах заповідника, а також виставкове обладнання.

Виставка «Київщина: діалог часів. 1761-1932» не обмежиться лише демонстрацією у стінах архіву.  Повідомили організатори, заплановано оцифровані копії документів представити у різних районах Київщини.

Фото автора