Новини
Україна
Головні новини
Екологія
Повітря
Київ

Київ потрапив в топ-5 українських міст з найзабрудненішим повітрям


За два роки якість повітря в столиці суттєво погіршилася.

Фото: pixabay.com

До таких висновків прийшли у Центрі спільних дій, спираючись на дані ЦГО ім. Б. Срезневського за 2017 та 2019 роки.

Повітря

Відтак в минулому році найбруднішим повітрям дихали жителі Дніпра, Одеси, Миколаєва, Херсона і Києва. Більше того, порівняно з 2017 роком у Дніпрі, Одесі, Миколаєві, Києві та Запоріжжі якість повітря для жителів суттєво погіршилася. Найбільшими забруднювачами для цих міст були діоксид азоту, фенол, завислі речовини, формальдегід і сірководень.

Інфографіка: Центра спільних дій

Нагадаємо, «Погляд» інформував, що навесні цього року повітря Києва взагалі стало найбруднішим у світі. 16 квітня столиця очолила рейтинг міст із найбільшим забрудненням атмосфери у світі.

Земля

Ситуація із землею в столиці також не найкраща – тут вона входить в топ-6. Відповідно до наявних даних, найбільш забруднені промисловими токсикантами ґрунти у Дніпрі, Харкові, Краматорську, Кропивницькому, Вінниці, Києві та у Миколаєві. У цих містах найбільш шкідливими промисловими токсикантами є мідь (Cu), нікель (Ni), кадмій (Cd), цинк (Zn), свинець (Pb) і манган (Mn).

Інфографіка: Центра спільних дій

Як повідомляв «Погляд» раніше, через забруднення повітря щорічно помирає 7 млн людей. І хоча за час карантину в багатьох містах світу різко знизилася концентрація забруднювачів повітря, вона все ще залишається найбільшою загрозою для здоров’я людини.