Новини
Україна
Надзвичайні ситуації

Кураторами «суїцидальних груп» виявилися підлітки: Кіберполіція


Затримані - дівчата 13 і 15 років. На щастя, жоден з учасників їхніх підшефних «груп смерті» не наклав на себе руки.

Фото з відкритих джерел

Як повідомив головний інспектор Департаменту кіберполіції Нацполіції Роман Сочка в ефірі програми «Право на владу», одну дівчинку затримали в кінці 2020 року в Києві, іншу - вже в нинішньому році в Кривому Розі Дніпропетровської області.

«Що стосується кураторів «суїцидальних груп», то хотів зазначити, що кіберполіцією лише у цьому році затримано двоє таких осіб, які називали себе кураторами, і що найстрашніше, це виявилися діти 13 і 15 років. Це діти, які не утвердилися в житті, не мають авторитету серед близьких, друзів, не мають увагу від своїх батьків. Але що стосується саме так званого останнього завдання, то під час документування протиправної діяльності таких груп, таких кураторів, Департаментом кіберполіції не зафіксовано жодного випадку суїцидального внаслідок перебування дітей у групах смерті», - сказав Сочка.

Сочка також зауважив, що на його думку, затримані діти мають психологічні розлади.

«На сьогодні вони проходять примусове медичне лікування, і за попередньою інформацією, мої слова підтвердилися», - відмітив він.

За даними Національної освітньої асоціації,  кількість спроб дитячих самогубств з початку року збільшилась утричі.

Кіберполіція уже заблокувала більше 500 суїцидальних груп і понад 200 акаунтів організаторів та кураторів. Нині правоохоронці працюють над тим, аби їх ідентифікувати і притягнути до відповідальності. Як писав «Погляд», нещодавно столичні правоохоронці затримали адміністраторку «групи смерті». З’ясувалось, що жінка, яка доводила дітей до самогубства, має психічні відхилення і перебуває на лікуванні.

Як повідомляв «Погляд»,  у 2019 році зафіксували 111 самогубств чи спроб самогубств неповнолітніх, у яких кожен сьомий не досяг навіть і 10-річного віку. 

Як зупинити дитячі самогубства?

  • 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних);
  • 11-61-11 (безкоштовно з мобільних) – Національна дитяча гаряча лінія;
  • 15-47 – безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства;
  • 116-123 – безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства.

«Погляд» розповідав, як допомогти тинейджерам протистояти соціальному тиску та деструктивному інтернет-контенту – це питання обговорювалось у Вишгороді на зустрічі уповноваженого президента України з прав дитини Миколи Кулеби та представників Національної ради дітей і молоді з педагогічними колективами міських шкіл, працівниками соціальних служб та керівництвом міста.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.