Новини
Біла Церква

Куди у Білій Церкві подіти непотрібний одяг?


Про це повідомили у Департаменті житлово-комунального господарства Білоцерківської міськради.

На жаль, у Білій Церкві зараз немає контейнерів для збору одягу, на кшталт, як це роблять в багатьох європейських країнах.

В країнах ЄС вживані речі збирають у величезних баках з написом Charity clothes bin (урни для благодійного одягу), які встановлюють посеред вулиць. Згодом спеціальні компанії продають їх за $1,1 за кг. Українцям цей одяг дістається уже з націнкою до 800%. Свідомі європейці замість того, щоб викидати поношений одяг, жертвують його тим, хто потребує допомоги (вони не вірять, що потім цей одяг перепродають, ще й за такими цінами).

Україна посіла третє місце в світі за рівнем імпорту вживаного одягу, поступившись першістю Пакистану і Малайзії. Європа таким чином позбавляється від сміття перекладаючи проблему з його утилізацією на «бідні» країни, а Україна тим часом перетворилася на текстильне звалище для Європи. За 10 років сюди завезли понад мільйон тон поношеного одягу (це орієнтовно 24 кг на кожного громадянина, враховуючи заробітчан і немовлят). Постає питання,куди потім дівається цей одяг?

Найчастіше українці викидають речі в урни з побутовими відходами. Далі одяг потрапляє на звичайні смітники і залишається там на десятиліття. Розкладається він до 100 років.

Але у Білій Церкві є альтернатива сміттєвим урнам для непотрібного одягу:

1. Одяг можна занести його в Центр надання соціальних послуг за адресами вул. Шолом Алейхема, 48 та Василя Стуса, 34. Головне при цьому, щоб він був чистий і фасований відповідно до віку і статі.

2. Можна віддати одяг іншим благодійним організаціям, які опікуються нужденними, або тваринами, або виготовляють з непотрібних тканин потрібні речі (захисні сітки, екоторби тощо). Наприклад, одяг зеленого кольору (який саме - треба уточнювати) можна віддавати волонтерам, що плетуть маскувальні сітки для військових. Можна запитати про існуючі потреби у Білоцерківській волонтерській групі.

3. Можна самому займатися «апсайклінгом» — створювати нові речі зі вживаного одягу. Такий одяг можна робити і самостійно — перешивати старі речі, робити аплікації та нашивки, створювати щось нове з двох-трьох речей.