Новини
Новини Київської області
Вишгород
Надзвичайні новини
Технології
Кримінальні новини

Криптовалютники з Новосілок: на Вишгородщині працювала майнінгова ферма


Кіберзловмисники поцупили з сільського трансформатора електрики майже на півмільйона гривень.

Поки законодавчо законність майнінгових ферм в Україні чітко не врегульована, вочевидь, виробники криптовалюти думають, що й на інші засади законності можна начхати. Та саме це й допомогло правоохоронцям спіймати кіберзловмисників, які крали електроенергію з чужого трансформатора.

Так, у селі Новосілки на Вишгородщині спритники незаконно підключили свою майнінгову ферму до трансформатора, і тихенько крали електроенергію. Це виявили правоохоронці Київської області. Також вони назвали суму коштів, на яку майнери поцупили електроенергії – понад 500 тисяч гривень.

Фахівці зазначають, що виробництво криптовалют – дуже енергозатратна справа. «На думку критиків, біткоін - такий собі віртуальний золотий самородок, похований під прошарком незліченних алгоритмів. А щоб його "добути", потрібні величезні обсяги електроенергії. Вона живить комп'ютери, на яких ведеться "видобуток", або "майнинг", цієї криптовалюти», зауважує DW, звертаючи увагу, що ще у 2014 році математики Ірландського національного університету в Мейнуті зазначили, що обсяги споживання електроенергії біткоїнами співмірні з річною потребою Ірландії.

До того ж, з тих пір вартість біткоїна зросла, а разом з ним – і кількість електроенергії, потрібної для видобутку. А ще фахівці кажуть, що електроенергія потрібна не лише для власне видобутку криптовалюти, а й для супутних операцій. «Під час гонки за видобутком біткоїнів обладнання дуже сильно нагрівається, тому майнерам потрібна додаткова енергія для охолодження», повідомляє Економічна правда.

А що ж криптовалютники з Новосілок? Як сьогодні, 30 червня, повідомила поліція Київської області, у будівлях, де було розміщене  обладнання для «видобутку» криптовалюти, правоохоронці проводять санкціоновані обшуки, та встановлюють усіх, хто причетний до незаконної діяльності.

«Відкрито кримінальне провадження ч. 2 ст. 188-1 (викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до трьох років. Слідство триває», йдеться у повідомленні.

Як повідомляв "Погляд, на Київщині підприємцю, який «заробив» на ремонті доріг, загрожує до 5 років в’язниці.