Новини
Гостомель
Суспільство
Повітря
Новини світу
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Крилате свято: у Гостомелі відзначали 50-річний та 60-літній ювілеї літаків Ан-26 та Ан-24


18 жовтня на ДП «АНТОНОВ» (Гостомель) святкували 50-річчя з дня першого польоту транспортного літака Ан-26 та 60-ліття першого польоту пасажирського Ан-24.

Родзинкою свята стала участь українських військових, які беруть безпосередню участь в операції об’єднаних сил.

Організатори цього заходу підготували насичену програму з демонстраційними польотами літаків та стрибками з парашутом, зокрема й десантуванням військовиків.

На сьогодні експлуатують понад 650 літаків сімейства Ан-24/Ан-26. Частина з них несе службу в підрозділах Міністерства оборони України.

Військові льотчики переконані, що геніального конструктора Олега Антонова справді можна вважати батьком вітчизняної військово-транспортної авіації.

Літаки, спроектовані під орудою авіаційного майстра, чудово себе зарекомендували. Адже вони мають оптимальні тактико-технічні дані, не надто вибагливі в експлуатації, пристосовані до різних кліматичних умов.

Високі льотні якості, надійність конструкції, можливість експлуатації з ґрунтових аеродромів, економічність і простота технічного обслуговування забезпечують цим літакам визнання не тільки в Україні, а й за кордоном.

Вони брали участь і раніше в бойових діях, а також сьогодні задіяні в ООС.

Загалом Ан-24 експортували до 38-ми країн світу, а Ан-26 — до 29-ти. Окрім того, літаки типу Ан-24 під позначкою Y 7 випускали у Китаї.

Крилаті машини сімейства Ан-24/Ан-26 стали найбільш масовими літаками, які випускали на авіаційному заводі в Києві.

Колектив підприємства побудував понад 1400 серійних Ан-26 та більше 1000 Ан-24. Пасажирський Ан-24 та його модифікації також виготовляли на заводах в Улан-Уде та Іркутську. Загалом їх випустили понад 1300 машин.

У програмі демонстраційних польотів брали участь літаки 15-ї бригади транспортної авіації ім. авіаконструктора Олега Антонова.

Це Ан-24, який використовують для перевезення вищого військового керівництва держави, міжнародних делегацій.

Ан-26, який у народі відомий як “Везунчик”. Його відновили у рамках волонтерського проекту “Крила Фенікса” за участю фахівців ДП “АНТОНОВ”.

Ан-30Б, який згідно з Указом Президента України носить ім'я Героя України, командира ескадрильї “Блакитна Стежа” полковника Костянтина Могилка.

Піднімалися в повітря й легкий багатоцільовий літак Ан-28 авіакомпанії “Авіалінії Антонова”, надлегкі літаки «Аеропракт» А-22, А-24, А-32, А-40 та інші.

Вітали господарів свята та гостей генеральний директор ДК “Укроборонпром” Айварас Абромавичус, президент ДП “АНТОНОВ” Олександр Донець та інші.