Новини
Всесвіт

Космічний туризм: коли, куди, за скільки і як побувати в космосі в цьому десятилітті?


Ви завжди мріяли відірватися від Землі та заглянути в космічну безодню? У найближчому десятиліття ваша мрія може здійснитися. При цьому вам зовсім не потрібно витрачати роки і спроби на те, щоб пробитися в космонавти або астронавти. Єдина умова – високий рівень прибутків.

Минулого тижня компанія SpaceX оголосила про намір запустити до чотирьох «туристів» на орбіту в кінці 2021-го або на початку 2022-го рр. Проте, як з’ясувалося, це не єдина компанія, яка знаходиться на першому етапі до розвитку стабільної галузі космічного туризму. Коли, куди і скільки коштує політ чи перебування в космосі – читайте далі.

Доторкнутися до небес

Політ початкового рівня – короткий, але захоплюючий. Йдеться про суборбітальний політ на висоті в 100 км – умовний кордон між Землею і космосом. Тут можна політати в літаку (як астронавти в МКС), зробити круті фотографії та повернутися назад на поверхню. Таку «розвагу» цінують за можливість кілька хвилин побути в стані невагомості, побачити чорне небо і переконатися, що Земля все ж таки кругла. Протягом наступного десятиліття цю послугу на ринок планує пропонувати компанія Virgin Galactic. А перших туристів готові прийняти вже цьому році. Наразі компанія проводить останні випробування космічного корабля VSS Unity в Нью-Мексико, проте їй вже надійшли депозити від 600 клієнтів, які готові викласти по 250 000 долл за місце.

Про свій намір конкурувати в цьому секторі заявила компанія Blue Origin, яка також розробила екіпажну капсулу і може почати надавати послуги для туристів найближчим часом.

Навколо світу за 90 хвилин

Аби опинитися в космічному просторі на 100%, варто звернутися в SpaceX, яка планує продавати орбітальні польоти. Їм уже вдалося продемонструвати функціональність екіпажної капсули Crew Dragon, яка буде відправляти астронавтів до МКС. Відомо, що SpaceX співпрацює з туристичною компанією Space Adventures, щоб запропонувати орбітальні польоти навколо Землі в 2021-2022 роках. Звісно, польоти стануть доступними для тих, хто чимало заробляє. Туристи від SpaceX отримають можливість опинитися на висоті вдвічі вищу за МКС. Вони зможуть насолоджуватися видом планети і невагомістю на орбіті. Кожен політ триватиме близько 90 хвилин. Space Adventures наразі не оголошували конкретну ціну, але можна припустити, що мова йде про десятки мільйонів.

Розкішний готель у космосі

Одне діло політати – зовсім інше відпочити в космічному просторі. В НАСА за 35000 дол. за 1 ніч готові дозволити спати туристам на МКС. Проте в цю вартість на входить доставка туриста на МКС. Політ на космічну станцію обійдеться приблизно в 55-80 млн дол.

До речі, цікаво, що наразі на МКС вільних місць немає. Проте НАСА вже уклала угоду з компанією Axiom Space, яка повинна сформувати комерційний сегмент і зістикувати його з МКС. У Axiom Space розраховують створити затишні каюти з Wi-Fi, в яких ви зможете зупинитися на 10 днів.

В свою чергу компанія Orion Span планує створити приватну туристичну станцію Aurora вже в 2022 році. Вони повідомляють, що екскурсія триватиме 12 днів, а заплатити бажаючим доведеться 9.5 млн дол. І це непогана угода, адже вона включає також доставку вас на орбіту.

Також відомо, про амбітні плани щодо космічної станції Von Braun, обслуговування якої хоче покласти на себе компанія SpaceX. Космічна станція фон Брауна проектується Тімом Алаторре з компанії Gateway Foundation матиме гравітацію на борту, а також повністю працездатні кухні, бари і кінотеатри. За словами головного архітектора проекту, космічна станція повинна бути введена в експлуатацію до 2025 року, а відвідувати її будуть не менше 100 туристів на тиждень.

До Місяця і назад

Якщо вам хочеться подивитися на Місяць зблизька і облетіти навколо земний супутник, варто зафрендитися з мільярдером Юсака Маедзава. У 2018 році він уклав угоду зі SpaceX на політ навколо Місяця разом з декількома представниками творчих професій, які відобразять цю подорож в мистецтві. А ще він шукає супутницю по життю, яка готова буде скласти йому компанію в турі.

Космічний корабель Starship зараз знаходиться на стадії швидкої розробки і SpaceX готує безліч прототипів. Ніхто точно не повідомив, яку суму мільярдерові довелося викласти за тижневий політ. Але Ілон Маск якось обмовився, що підтримка Маедзави покрила витрати на розробку, що досягли 2-10 млрд дол.

«Економ-варінт»: Марс – forever

От такі невтішні ціни на космічний туризм, дорого? Що ж тоді залишається останній варіант – Марс. Ілон Маск все ще планує створити справжнє марсіанське місто з мільйонним населенням. І для всіх бажаючих квиток в одну сторону обійдеться в 500 000 дол.

Що ж, як бачите, є з чого вибрати, були б тільки гроші.