Космічний феномен: вчені зафіксували найсильніше зіткнення галактик
Як показали дослідження NASA, дві групи галактик рухаються назустріч один одному зі швидкістю чотири мільйони миль на годину, виробляючи неймовірну кількість тепла в результаті катастрофічного зіткнення.
Використовуючи рентгенівську обсерваторію Chandra NASA, обсерваторію XMM-Newton ESA, гігантський радіотелескоп GMRT і оптичні спостереження, астрономи змогли поглянути в глибини космічного простору на 380 мільйонів світлових років від Землі, аби вивчити космічний феномен.
З'ясувалося, що два окремих скупчення галактик рухаються назустріч один одному зі швидкістю 4 мільйони миль на годину. NASA вже повідомило, що це найсильніше зіткнення, яке коли-небудь спостерігалося між двома групами галактик. Як і найбільше утворення галактичних скупчень, яке було названо NGC 6338, воно виробляє тепло понад 20 мільйонів градусів за Цельсієм. Для прикладу, температура поверхні Сонця становить всього лише 5 505 градусів за Цельсієм.
Вченим вдалося отримати зображення зіткнення, завдяки тому, що рентгенівські спостереження показали потужне синє світло, оточене червоним відтінком.
Нові дані Chandra і XMM-Newton також дозволяють побачити, що газ зліва і праворуч від холодних ядер, а також між ними, нагрівається ударними фронтами через зіткнення двох груп галактик. Така модель нагрітого до удару газу була передбачена комп'ютерним моделюванням, але NGC 6338 може бути першим злиттям груп галактик, яке дійсно продемонструє це. Таке нагрівання запобігає охолодженню частини гарячого газу з утворенням нових зірок.
Нагадаємо, у листопаді вчені вперше знайшли галактику з трьома надмасивними чорними дірами. Натомість Hubble знайшов «двійника» Чумацького Шляху: спіральна галактика заворожує.