#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
Здоров'я
За кордоном

Коронавірус здатен проникати в мозок людини – вчені

15.10.2020 Надiя Проценко 0

Науковці з Університетської клініки Гaмбург-Еппендорф (Німеччина) дослідили мозкову тканину 43 пацієнтів віком від 51 до 94 років, які померли від COVID-19.

фото - unsplash.com

Зокрема, досліджувались невропатологічні особливості мозку пацієнтів, які померли між 13 березня та 24 квітня в Гамбурзі (Німеччина), пише видання The Lancet. Зазначається, що сліди коронавірусу (SARS-CoV-2), що є збудником COVID-19, були виявлені в клітинах стовбура мозку і нейронів, які відходять від нього.

У 6 пацієнтів були присутні осередкові ішемічні ураження, а у 37 – астрогліоз (аномальне збільшення астроцитів, які підтримують клітини нервової тканини, через руйнування прилеглих нейронів).

У 21 пацієнта (53%) коронавірус проник у мозок. Так, вірусні білки SARS-CoV-2 були виявлені в черепно-мозкових нервах, що походять із нижнього стовбура мозку, та в ізольованих клітинах стовбура мозку.

фото - pixabay.com

Висновки

Поки що незрозуміло, чи отримує коронавірус доступ до центральної нервової системи і чи не викликає він невропатологічні зміни. Принаймні це дослідження не надало доказів пошкодження ЦНС, безпосередньо спричиненого коронавірусом.

Вчені наголосили, що зміни в мозку після проникнення коронавірусу виявилися незначними, а прямого руйнівного впливу на центральну нервову систему виявилено не було.

Узагальненість цих висновків повинна бути перевірена в майбутніх дослідженнях, оскільки кількість випадків та доступність клінічних даних були низькими, а також не було включено контроль за віком та статтю.

Раніше "Погляд" писав, що на сьогодні 10 вакцин знаходяться на третьому заключному етапі випробувань. Тож вакцина від COVID-19 може з’явитися вже до кінця 2020 року.

Читайте також про створення фільтра для очищення повітря від коронавірусу.