Коронавірус на Васильківщині: інтерв’ю з головним лікарем (частина ІІ)
Про тестування на COVID-19 у Васильківському районі, як лікують пацієнтів у стаціонарі та вдома, як вберегтися від інфікування, розповідає в інтерв’ю ІА «Погляд» головний лікар КНП ВРР «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Ярослава Августинович. Першу частину інтерв'ю читайте за посиланням.
– Ярославо Ігорівно, розкажіть, яка кількість щоденних ПЛР-тестувань у Васильківському районі? Чи збільшується ця цифра?
– Так, кількість тестувань постійно зростає. Якщо у квітні мобільні бригади центру первинної медико-санітарної допомоги здійснювали приблизно 60 виїздів на місяць на забір матеріалів для діагностики полімеразної ланцюгової реакції на коронавірус, то у липні було 648 таких виїздів.
Зросла й інтенсивність роботи медичних працівників, які виїжджають, аби взяти у пацієнта мазок для проведення ПЛР-тестів.
– Як лікуєте пацієнтів, які не потребують госпіталізації?
– Частина випадків коронавірусу на Васильківщині є безсимптомною, частина – з проявами симптомів захворювання. Кількість госпіталізацій залежить від складності перебігу хвороби. Сімейні лікарі ведуть амбулаторний нагляд хворих і лікування в домашніх умовах.
Специфічного лікування немає, тож лікуємо пацієнтів симптоматично. Призначаємо противірусні препарати, антибактеріальну терапію. Жарознижуючих препаратів вистачає. На щастя, майже всі препарати є наявними в аптеках і ажіотажу немає. У переважній більшості випадків амбулаторне лікування успішне.
– При лікуванні вдома, які можуть бути ускладнення?
– Є регламент, лікар діє згідно з наказом. Лише за бажанням пацієнта не відбувається лікування. Є протокол чітких дій. Якщо у пацієнта, хворого на COVID-19, погіршується стан здоров’я, тоді викликається екстрена медична допомога, співробітники якої мають відповідну екіпіровку, і пацієнта госпіталізують. Якщо у людини нормальна температура, немає задишки, інших ознак погіршення здоров’я, то вона знаходиться вдома і лікується відповідно до призначень лікаря. Поточне спілкування з лікарем, консультування відбувається по телефону.
– Чи достатнє сьогодні фінансування, необхідне для закупівлі засобів індивідуального захисту?
– Все необхідне у нас є, і є змога придбати. Так, коштує недешево. Але інших варіантів немає. Активне фінансування відбувається за рахунок місцевих і державного бюджетів. Наші лікарі повністю забезпечені засобами ЗІЗ для захисту себе та уникнення передачі вірусу пацієнтам.
– Як зрозуміти, що людина поборола коронавірус?
– Після виявлення коронавірусу до пацієнта приїжджають наші співробітники, які беруть повторний мазок, знову проводиться ПЛР-тест, і, якщо він негативний, людину знімають із відповідного обліку та дозволяють виходити із самоізоляції.
– Чи можна спрогнозувати подальший розвиток ситуації з коронавірусом?
– На жаль, можна спрогнозувати збільшення рівня захворюваності. Насамперед тому, що вираженого імунітету проти коронавірусу нині немає.
– Ярославо Ігорівно, що можете порадити людям для профілактики захворювання на коронавірус?
– Найкраще, якщо людина порадиться зі своїм сімейним лікарем, який знає її стан здоров’я і відповідно до нього надасть рекомендації.
Безпечне життя під час епідемії – це можливо і просто. Треба лише трішки самодисципліни та дотримання базових правил особливо у громадських місцях із великим скупченням людей.
Читайте також, що карантин в Україні можуть продовжити до 1 листопада.
Раніше "Погляд" інформував, що пандемія COVID-19 триватиме не більше двох років.