Новини
Головні новини
Україна-суспільство

Кому повернули заборгованість по заробітній платі


Мінюст України повідомив, що у серпні 2020 року стягнуто 65,4 млн грн заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних із трудовими правовідносинами.

Органи Державної виконавчої служби фактично виконали 1 943 виконавчих документи.

Зокрема у Києві 168 працівників ПАТ «Мостобуд» нарешті отримали 10,4 млн грн боргів по таких виплатах. А 310 співробітникам Чернігівського заводу радіоприладів віддали 14,6 млн. На Дніпропетровщині розрахувалися із працівниками аж два підприємства, повернувши загалом трохи менше 8 млн грн.

Як повідомляв «Погляд», Державна служба України з питань праці із 1 вересня посилила контроль за оформленням трудових відносин з працівниками.

«Погляд» також розповідав, що підприємницька спільнота виступала проти підняття мінімальної зарплати до 5 тис. грн із 1 вересня. Бізнес наголошував, що із прийняттям цього законопроєкту зросте фіскальне навантаження на добросовісних платників податків через збільшення бази нарахування ПДВ. А отже, така новація змусить підприємців перевести частину працівників у «тінь» і виплачувати їм зарплату «у конвертах».

Втім, їх ніхто не почув, і 25 серпня парламент проголосував за проєкт Закону України від 6 серпня 2020 року №3963 про внесення змін до закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», внесений президентом Зеленським.