Новини
Технології
Події
Новини світу

Компанія SpaceX Ілона Маска вперше відправила астронавтів у космос


Американська компанія SpaceX Ілона Маска запустила корабель з двома астронавтами на навколоземну орбіту.

Запуск пілотованого корабля компанії SpaceX з двома американськими астронавтами, Дугласом Герлі та Робертом Бенкеном, успішно відбувся. Корабель Crew Dragon, як і планувалося, рухається у бік Міжнародної космічної станції (МКС).

Вперше людей у космос запустила приватна компанія.

Ракета-носій Falcon 9 здійняла в небо Crew Dragon близько 22:20 за київським часом 30 травня.

Перший ступінь ракети відділився приблизно через три хвилини після старту, а приблизно на 10-ій хвилині польоту він, як і планували, повернувся на спеціальну платформу SpaceX в Атлантичному океані.

Корабель продовжує рух до МКС самостійно, використовуючи власні двигуни. Орієнтовно, цей шлях займе трохи менше доби.

Другий ступінь згорить в атмосфері. Після його відділення Центр керування польотами та екіпаж привітали одне одного з успішним запуском.

Корабель уже увійшов у режим невагомості. Астронавтам на борту необхідно відпочити, кажуть у Центрі керування польотами, адже успішному запуску передували і генеральна репетиція, і перша спроба запуску, яку скасували буквально в останній момент через погоду.

Астронавти 49-річний Роберт Бенкен і 53-річний Дуглас Герлі почуваються добре. У космосі вони здійснять останні випробування дітища компанії SpaceX, які дозволять переконатись, що Crew Dragon - безпечний для людей космічний транспорт, розповіли у BBC.

Астронавти проведуть на станції від 30 до 110 днів, а сам корабель Crew Dragon, за планами, незабаром поверне на Землю інших астронавтів, що перебувають на МКС.

Крім того, вперше за дев'ять років американці відправили на Міжнародну космічну станцію своїх астронавтів самостійно. З 2011-го США доводилося купувати місця на російських кораблях "Союз".

Це не лише било по міжнародному іміджу США як космічної держави, але й коштувало країні чималих грошей.

Вартість відправки лише одного астронавта на "Союзі" складала близько 90 млн доларів - приблизно у чотири рази більше, ніж 10 років тому.

Послуги SpaceX значно дешевші - всього 55 млн доларів за місце.