Коли мрії стають реальністю...
Благодійність - це внутрішня культура людини, а для декого є нормою життя. Для людей абсолютно природньо витрачати свій час та фінанси на допомогу нужденним та підтримку благодійних проєктів.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/yzobrazhenye_viber_2020-01-10_15-06-5043.jpg)
Останнім часом, суспільство все більше усвідомлює, що допомагати потрібно, а хто, як і чим - справа особисто кожного. Благодійний фонд "Від мрії до реальності", що у Броварах, існує близько трьох років. За час своєї діяльності Фонд провів безліч благодійних заходів та акцій, деякі вже стали традиційними та щорічними. Фонд не стоїть осторонь проблем і потреб родин та осіб, яким необхідна допомога.
"ПОГЛЯД" поспілкувався із засновницею та очільницею БФ "Від мрії до реальності" Анастасією Ставнічук.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/yzobrazhenye_viber_2020-01-10_15-06-4976.jpg)
Анастасіє, коли Ви вперше відчули покликання допомагати іншим?
Вперше таке відчуття прийшло ще під час навчання в університеті, приблизно років в 17-18. Але не було людини, яка б підсказала, з чого почати, на що саме звернути увагу... І чомусь було боязко... (замислилася-авт.) Боязко було розказати знайомим про таке бажання. Боялася, що ніхто не зрозуміє. Роки йшли, таке бажання періодично з'являлось, але я не наважувалась...
Що спонукало до створення благодійного фонду?
Не наважувалась доти, поки не народилась донечка. Коли їй виповнилося півроку, я зрозуміла - або зараз, або ніколи. У мене зявились певні ідеї, я поділилась із близькими людьми, мене підтримали і понеслось (сміється-авт.). Близько півроку була волонтерська група, а потім якось я обмовилась знайомому юристу, що хочу офіційний Благодійний Фонд, оскільки це дає змогу розвивати соціальну сферу. Хочу, але боюсь. Він підготував документи і допоміг з відкриттям. Все вийшло неочікувано. Дзвінок: "Все готово, завтра ідемо…"
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/yzobrazhenye_viber_2020-01-10_15-06-50.jpg)
Чому саме "Від мрії до реальності"?
Щодо назви не пам'ятаю… Мабуть, у мене був довгий час переходу від моєї мрії до реалізації.
Що Ви відчуваєте, коли бачите посмішки та радість від вашої благодійної діяльності?
Що я відчуваю? Радість, звичайно. Це круто, що твоя робота приносить користь. Це надихає робити ще більше гарних справ.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/79666433_2433864330199336_1728513041428905984_n.jpg)
Окресліть найбільші проблеми (перепони) в діяльності?
Перепони зустрічаєш постійно. Особливо це стосується адміністративної роботи. Я маю на увазі, що ми збираємо гуманітарну допомогу для підопічних. А ще потрібно багато коштів на вирішення адміністративних питань. Наприклад, людина погоджується надати авто на перевезення гуманітарної допомоги, але не має можливості її заправити. Оренда офісу. Завдяки офісу у нас є можливість постійно проводити безкоштовні майстер-класи для особливих дітей, безкоштовні психологічні тренінги, різні акції. Багато людей цю сторону медалі не розглядають. Тому дуже часто все робиться за власний рахунок.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/80772907_2757855430946098_77134172367355904_o.jpg)
Які категорії населення підпадають під діяльність Фонду?
Школи-інтернати для особливих дітей, ДБСТ (дитячі будинки сімейного типу), малозабезпечені родини, сім'ї з особливими дітками, будинок для людей похилого віку, дитячий садок в Станиці Луганській та при можливості допомагаємо сім'ям учасників АТО/ООС... Ще є звичайна сільська школа.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/80389572_1052807345061141_5935402481017159680_o.jpg)
Яка найбільша потреба у підопічних Фонду?
Найбільша потреба - це гарне ставлення до них, розуміння, потреба у спілкуванні, потреба в організації різних свят. Це найголовніше, а воно тягне за собою усі інші матеріальні потреби (посміхається-авт.).
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/80587896_1060958400912702_1321405516781453312_n.jpg)
Які плани на майбутнє?
Плани на майбутнє? Допомагати надалі. Робити усе, що в наших силах! Я маю гарну команду. Команду волонтерів, які розуміють, що роблять, для кого і чому. Я їх усіх дуже ціню і дуже вдячна їм. Сподіваюсь, що небайдужих людей буде з кожним днем усе більше. Оскільки роботи дуже багато...
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/yzobrazhenye_viber_2020-01-10_15-06-49.jpg)
"Неважливо скільки ви віддали на добрі справи, важливіше те, що ви внутрішньо розумієте необхідність цього. Якщо людина має невеликий прибуток і дає невеликі суми, в його благодійності сенс є завжди: велика річка складається з маленьких потічків." (Микола Козлов).
Руслан Семенець, інформаційна агенція "ПОГЛЯД"