“Книга Реформ”: про кейс-метод як інноваційну освітню технологію
Кейс-метод давно використовують в освітньому процесі західні університети й бізнес-школи. Центр Лідерства УКУ спільно з Львівською бізнес-школою УКУ (LvBS) 10 грудня 2019 року провели публічну презентацію збірки навчальних кейсів “Книга Реформ” у Києві. Мета проєкту – допомогти покращити навчальний процес в українських університетах за допомогою ефективного інструменту – кейс-методу.
Книга Реформ – це збірка з дванадцяти навчальних кейсів, кожен із яких цілісно описує конкретний випадок процесу перетворень, що відбувалися в Україні після Революції Гідності 2013–2014 років. Що таке кейс-метод та як з ним працювати говорили учасники дискусії в межах першої публічної презентації Збірки навчальних кейсів “Книга Реформ” у Києві.
До роботи над збіркою було залучено понад двадцять авторів і редакторів, зокрема з Українського Католицького Університету, Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету (Center on Democracy, Development and the Rule of Law, Stanford University) й Інституту Лідерства ім. Ігоря О. Ігнатовича (Ian O. Ihnatowycz Institute for Leadership, Richard Ivey Business School, University of Western Ontario).
Учасниками події були освітяни, викладачі університетів, експерти в галузі освіти, представники недержавних організації і бізнесу та ті, хто цікавиться новими освітніми технологіями та методами навчання і хоче більше дізнатись про інсайти та внутрішні процеси змін, що відбувались в Україні впродовж останніх 5-ти років.
Працюючи з кейсом, студенти вчаться не давати правильну відповідь на питання, вони вчаться критично мислити, аналізувати факти та “складати” загальну картинку зі шматків інформації.
У презентації взяли участь спікери: народна депутатка та секретар комітету освіти, науки та інновацій Верховної ради України Наталія Піпа Natalya Pipa, голова правління НСТУ Зураб Аласанія Zurab Alasania та виконавчий директор Центру Лідерства УКУ Андрій Рождественський Andrew Rozhdestvensky.
Під час презентації Книги Реформ, учасники змогли більше дізнатись про те що таке кейс-метод та як його використовувати у навчальній аудиторії.
“Працюючи з кейсами, викладач повинен створити атмосферу поваги один до одного, толерантного ставлення до різних думок та активної інтелектуальної праці. За кейсом майже завжди стоїть конкретний теоретичний матеріал але в роботі з кейсом в першу чергу важливий шлях, який студенти пройдуть до того як дізнатись теорію. Цей шлях має бути сповнений дискусій і пошуку відповідей на складні питання. Не так важливо до якої відповіді Ви прийшли, важливо, що ви насмілились знайти відповідь” – пояснив співавтор збірки Андрій Рождественський.
В одному з кейсів книги йдеться про ранній етап створення Суспільного мовлення в Україні:
“Отримавши призначення на посаду гендиректора Національної телекомпанії України я бачив розмір проблем, розумів, що це “гра в довгу” та одночасно відчував високий рівень очікування ззовні – розповів головний герой кейсу Зураб Аласанія, – Я прийшов не на один канал, цих каналів було 26, кожен як свій окремий світ. От тепер, працюючи з цим кейсом, поставте себе на моє місце і подумайте які рішення слід було приймати тоді. Я вам скажу напевне – абсолютно правильної відповіді Ви не знайдете, бо як і в реальному житті, ми ніколи не можемо бути впевнені на 100% у своїх рішеннях, ми завжди діємо в умовах браку інформації, нам завжди не вистачає кількох пазлів, аби побачити картину цілісно і попри це, – ми повинні діяти”.
Довідка:
Фейсбук-подія Перша публічна презентація збірки навчальних кейсів Книги Реформ
Під час події усі її учасники та учасниці отримали книгу безкоштовно. Книга написана та видана завдяки пожертвам п. Ігоря О. Ігнатовича та його дружини Марти Вітер, президента та виконавчого директора інвестиційної компанії First Generation Capital Inc. у Канаді.