Клімат аналогічний субтропікам: на Херсонщині можна вирощувати ананаси
У Херсонській, Миколаївській та Одеській областях збільшилася кількість сонячних днів та суттєво скоротилося число опадів.
Наразі погода в Україні аналогічна клімату півдня України 60-80-х років, а ось жителі причорноморських регіонів відзначають небувалу спеку влітку та теплу погоду взимку. Про це повідомляє “Україна молода”.
Літо 2020 року було найпосушливішим за останні 150 років, що довело доцільність вирощування у Південних областях України гранатів, мигдалю, інжиру та цитрусів.
“Клімат в Україні змінюється ще швидше, аніж відбувається глобальне потепління у світі. Якщо середньосвітове підвищення температури сьогодні становить 1,1 °C, то в Україні цей показник - майже 1,5 °C, а за останнє десятиліття температура повітря у нашій країні взагалі піднялася на 2 °C”, - розповіла начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.
Завдяки субтропічному клімату фермери мають змогу збирати по два-три врожаї традиційних культур, а також замислюються про вирощування більш дорогої екзотичної продукції.
До того ж аграрії відзначають підвищення врожайності овочів та фруктів на 15-20% через раннє дозрівання. Проте й проблема з поливом із кожним роком набирає актуальності: вода дорожчає, а облаштування якісного крапельного зрошення — справа кропітка та недешева.
Під час V Міжнародної конференції з бобових культур "Ера після COVID-19" у Києві групою вчених було виявлено, що навіть при збільшені температури на 2-4°C буде недоцільно вирощувати в Індії пшеницю, а в Сполучених Штатах - кукурудзу.
Експерти також зробили висновок, що до 2050 року через потепління у світі можуть зникнути до половини рослин, які не встигають пристосуватися до нових кліматичних умов.
Як повідомляв “Погляд”, до 2100 року через зміну клімату у світі можуть вимерти близько 60% всіх морських і прісноводних риб.
Раніше “Погляд” інформував, що глобальне потепління може спровокувати викид 230 млрд тонн CO2.
Фото: pixabay