Новини
Україна
Здоров'я

Карантин «вихідного дня»: як підтримати бізнес?


Під час онлайн-наради прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із міськими головами обговорювали шляхи гальмування поширення COVID-19 та підтримки галузей, які зазнають найбільших втрат від посилення обмежувальних заходів.

Фото Укрінформу

Сьогодні, 16 листопада, очільник уряду України Денис Шмигаль провів  нараду з міськими головами в онлайн-форматі за участі міністра охорони здоров’я Максима Степанова, заступника керівника МОЗ  — головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, епідеміологів та інфекціоністів. За словами  Шмигаля, Кабмін нині шукає шляхи гальмування процесу зростання кількості захворілих на коронавірус. Йдеться і про вдосконалення карантину «вихідного дня». Про це повідомив Урядовий портал.

Обговорювали питання, пов’язані з карантином «вихідного дня». Як повідомляв «Погляд», під час засідання Кабміну 11 листопада було прийнято рішення запровадити в Україні карантин «вихідного дня» з 14 до 30 листопада, відмінивши адаптивний карантин. Відтепер на всій території України діє карантин, який відповідає обмеженням «помаранчевої» зони.

З одного боку, обмеження мають пригальмувати поширення коронавірусу, з іншого – висловлюють тривогу власники бізнесів, по яких карантин «вихідного дня» ударив найсильніше. І тут ідеться не лише про зменшення або відсутність потоків відвідувачів, а й про те, що у таких умовах важко втримати налагоджені бізнесові зв’язки, а отже, проблема набуває «довгограючого» характеру.

Аргументи уряду

Шмигаль зазначив, що запроваджені карантином «вихідного дня» обмеження впливають на роботу здебільшого трьох галузей, і підкреслив, що завдяки карантину «вихідного дня» з’являється можливість перерозподілити попит із вихідних на п’ять робочих днів. Таким чином можна зменшити потоки людей та перетин різних соціальних груп.

«Для нас це один із виходів, коли на вихідних люди перебувають удома і не створюють великий потік та скупчення. Великі заробітки галузей саме у суботу та неділю якраз є доведенням факту, що величезні потоки людей рухаються в галузь харчування та розваг», — звернув увагу Шмигаль.

Фото Урядового порталу

Водночас він підкреслив, що нині уряд також зосереджений на комунікації з галузями, аби напрацювати механізми компенсації втрат.

«На сьогодні в нас є низка інструментів, які проявили себе навесні. Також ми працюємо над розробленням нових програм. У нас на сьогодні є до семи інструментів, якими ми будемо вже цього тижня підтримувати галузі, які страждають найбільше», — зазначив прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль зауважив, що  лише за 2-3 тижні можна буде побачити ефект карантину «вихідного дня». І поінформував, що Кабмін також працює над питанням збільшення кількості ліжок для хворих на коронавірус, над постачанням кисню, аби медики мали більше інструментів для лікування таких пацієнтів.

За словами епідеміолога Наталії Виноград, було два варіанти стримування захворювання: або карантин вихідного дня, або повний локдаун. І поінформувала, що інші країни запроваджують комендантські години.

Віктор Ляшко підкреслив, що жорсткий локдаун, який закриє країну на три тижні, сильно вдарить по українській економіці. Водночас зазначив: «Коли ми говоримо про карантин вихідного дня, то в разі, якщо він виконуватиметься на 100%, це значно вплине на коефіцієнти приросту за тиждень. Коефіцієнт приросту за тиждень дасть змогу нам якомога довше тримати систему охорони здоров’я у повній готовності».

За словами Ляшка, МОЗ переорієнтовується на закриті колективи. Це допоможе запобігти масовим спалахам у малих соціальних групах. Також Ляшко закликав до спільної роботи міських голів.

«За підсумками наради домовилися посилити взаємодію уряду та органів місцевого самоврядування та проводити такі зустрічі на основі», йдеться у повідомленні Урядового порталу.

Як повідомляв «Погляд», за добу на Київщині зафіксували 85 порушень карантину.