Кагарлицьким перевертням в погонах загрожує до 12 років ув’язнення
Столичні слідчі ТУ ДБР завершили досудове розслідування відносно працівників Кагарлицького відділення Обухівського ВП ГУ Нацполіції в Київській області.
Раніше «Погляд» повідомляв, що затримано поліцейських з Кагарлика, а також, що кількість потерпілих зросла, та інші подробиці затримання поліцейських з Кагарлика.
Як повідомляє ДБР, під час досудового розслідування встановлено, що в січні 2020 року колишні працівники Кагарлицького ВП затримали та катували двох людей. Зокрема, «Погляд» повідомляв, що виявлено нові факти катувань у Кагарлику: про підозру повідомили ще двом правоохоронцям.
Згодом у Кагарлицькому відділенні поліції звільнили 10 поліцейських. «Погляд» також інформував про те, хто вестиме справу про зґвалтування в Кагарлику: Олена Сотник, Злата Симоненко та Тетяна Козаченко офіційно стали адвокатками жінки, яку зґвалтували поліцейські. Читайте також про нові дані у справі про резонансне згвалтування у відділку поліції.
Про факти звірств поліцейських
Як з'ясувалося під час розслідування, правоохоронці, не складаючи жодних процесуальних документів, доставили двох раніше засуджених осіб до приміщення відділення поліції, де за допомогою телефонного апарата ТА-57 протягом 20-30 хвилин били електричним струмом (при максимальному обертанні ручки індуктора сила струму могла досягнути 100 Вольтів). У такий спосіб правоохоронці вимагали надати зізнавальні покази щодо вчинення злочинів на території Кагарлицького району, після отримання яких вказаних осіб відпустили.
В свою чергу, начальник Кагарлицького ВП, бувши обізнаним щодо затримання вказаних громадян його підлеглими, не вжив заходів для припинення протиправних дій та не повідомив компетентні органи про злочин.
Також на початку травня 2020 року колишній начальник сектору карного розшуку викликав до приміщення кабінету раніше засудженого за майнові злочини громадянина та вимагав надати викривальні покази щодо вчинення крадіжки. Після отримання відмови правоохоронець наніс потерпілому тілесні ушкодження, які відповідно до висновку судово-медичної експертизи належать до категорії середньої тяжкості.
Крім того, в ніч з 24 на 25 травня 2020 року начальник сектору карного розшуку Кагарлицького відділення поліції разом підлеглими, задля підвищення показників із розкриття злочинів, катували чоловіка, який раніше притягався до кримінальної відповідальності, шляхом нанесення тілесних ушкоджень, одягання протигазу, а також шляхом пострілу в бік потерпілого.
У ту ж ніч правоохоронці катували жінку шляхом нанесення тілесних ушкоджень, одягання протигазу та перекриття доступу кисню до нього, після чого постраждалу зґвалтували. Ми публікували, що саме жертва зґвалтування в Кагарлику розповіла щодо того, що відбувалося тієї жахливої ночі.
Що далі
За вказаними фактами колишньому начальнику відділення поліції, його заступнику-начальнику сектору карного розшуку та трьом оперативним працівникам вручено обвинувальні акти за вчинення: катування (ст. 127 КК України); насильницького зникнення (ст. 146-1 КК України); зґвалтування (ст. 152 КК України).
У разі доведення вини вказаним особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офісу Генерального прокурора, оперативний супровід - Київське обласне управління ДВБ НПУ.
Раніше «Погляд» повідомляв, що після подій в Кагарлику у двох відділах поліції на Київщині призначено нових керівників.
«Погляд» розповідав, і що після зґвалтування в Кагарлику 3000 поліцейських Київщини мали перевіряти на психіку.
Читайте також про те, що на Бориспільщині за зґвалтування неповнолітньої затриманому оголосили підозру.