Новини
Україна-суспільство
Політика

Кабмін затвердив Національну економічну стратегію-2030


Денис Шмигаль назвав НЕС-2030 перший таким фундаментальним документом за всю історію України.

Фото Урядового порталу

Сьогодні, 3 березня, під час свого засідання Уряд затвердив Національну економічну стратегію-2030 (НЕС-2030)  з доопрацюванням. Про це повідомив Урядовий портал. Документ назвали амбітною візією  України в майбутнє і дорожньою картою, що змінить країну.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначив знаковість затвердження НЕС-2030 у річницю роботи уряду.

 «Національна економічна стратегія-2030 — це комплексний документ, який має привести України до клубу розвинених та успішних держав. Стратегія розроблена із залученням експертів, науковців, чиновників, народних депутатів. Це стане вагомим внеском у розвиток успішної, заможної європейської України», — зауважив Шмигаль.

Над створенням  НЕС-2030 працювало понад 500  фахівців. Долучилися представники понад  20 аналітичних центрів і 30 бізнес-асоціацій, народні депутати 40 органів виконавчої влади, експертного середовища та громадянського суспільства.

«Документ визначає стратегічні кроки для розвитку промисловості, агросектору, видобутку, інфраструктури, транспорту, енергетичного сектору, інформаційно-комунікаційних технологій, креативних індустрій та сфери послуг. Також Стратегія враховує важливі наскрізні напрямки — діджиталізацію, «зелений» курс, розвиток підприємництва та збалансований регіональний розвиток. Серед принципів, на яких будується Національна економічна стратегія — європейська та євроатлантична інтеграція, недоторканість приватної власності, верховенство права, нетерпимість до корупції, вільна і чесна конкуренція, рівний доступ для бізнесу»,

- йдеться у повідомленні Урядового порталу.

Шмигаль висловив сподівання, що всі гілки влади будуть активно залучені до досягнення спільної для країни мети, й подякував усім, хто приєднався до розробки НЕС-2030.

В Україні здійснюються кроки до залучення висококваліфікованих фахівців в органи державного управління. Так, нардепи поновили конкурси на держслужбу і розширили повноваження в.о. міністрів.

Також робляться кроки до забезпечення прозорості влади. Зокрема, у Раді запрацювала сенсорна система для запобігання «кнопкодавству».

 Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.