Кабмін продовжив адаптивний карантин до кінця року
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про нововведення, закріплені змінами до постанови КМУ №641, які спрямовані на забезпечення безпеки українців в умовах епідемії коронавірусу.
Учора, 13 жовтня, під час позачергового засідання уряду, було внесено змін до постанови №641, за якими подовжується дія адаптивного карантину до кінця цього року. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав це потрібним кроком, щоб гарантувати безпечніше середовище для українців. Про це інформує Урядовий портал.
Шмигаль повідомив, що, змінами до постанови №641 запроваджується низка нововведень, зокрема, стосовно правил щодо дозволеної кількості людей у масових зібраннях, і пояснив, чим це викликано.
«Наші розрахунки показують, що після проведення концертів із масовим скупченням людей у регіонах кількість хворих суттєво зростала. Після таких «веселих» концертів зовсім невесело лікарям та всьому медичному персоналу, що приймає хворих. Зазначу, що запровадження додаткових обмежень — це абсолютно зважене рішення. Ми керуємось розрахунками наших експертів, медиків, наукового середовища. Українські провідні науковці Академії наук наголошують, що при збереженні теперішніх темпів зростання кількості хворих і не дотриманні встановлених карантинних обмежень — медична система може не витримати і лікарі будуть вимушені обирати, кого рятувати, а кого ні», — сказав Шмигаль.
За словами очільника уряду, в зеленій зоні передбачається дозволити масові заходи у кількості не більше 50 осіб, за умови дотримання соціальної дистанції у 1,5 метра й маскового режиму. У «жовтій» — не більше 30 осіб, у «помаранчевій» — не більше 20. Спортивні заходи на території регіонів дозволяються із відповідними обмеженнями, але без глядачів. Виняток становлять міжнародні змагання, за окремим погодженням МОЗ.
Денис Шмигаль звернув увагу і на те, як буде організовано навчальний процес. Він поінформував, що напередодні під час засідання Державної комісії ТЕБ та НС було підтримано позицію МОН рекомендувати закладам загальної середньої освіти встановити канікули з 15 до 30 жовтня. Потім, за словами прем’єр-міністра, можливе переведення на дистанційну форму навчання. Закладам профтехосвіти, передвищої та вищої освіти рекомендується перейти на дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада.
Цю пропозицію у внесенні змін до постанови також врахував Кабмін.
«Також під час канікул відбудуться вибори, у закладах середньої освіти працюватимуть дільничі виборчі комісії. І це становить значну загрозу для учнів і вчителів. Тому встановлення канікул до 30 жовтня створить умови для безпечного проведення виборів у цей період», — зазначив Шмигаль.
Прем’єр-міністр додав, що Кабмін робить все можливе для посилення спроможності медичної системи, щоб бути готовими до найгірших сценаріїв. Також уряд доручив міністру охорони здоров’я Максиму Степанову збільшити кількість тестувань до 50 тисяч на добу. Як наголосив Денис Шмигаль, Україна має вийти на 75 тисяч тестувань на добу.
Як повідомляв «Погляд», КОДА рекомендує школам області піти на канікули з 15 жовтня.