#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я

Кабмін дозволив використання технічного кисню для підтримки пацієнтів із COVID-19

09.04.2021 0 Оксана Кириленко 0

За умови відповідності його показників медичному.

Фото з відкритих джерел

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив, що основні показники технічного кисню мають відповідати специфікації та методиці контролю основним показникам кисню медичного. Це має бути підтверджено відповідним сертифікатом (протоколом) аналізу, виданим акредитованою лабораторією з контролю якості.

Про це повідомляють у МОЗ.

Закуповувати й постачати технічний кисень до закладів лікування можна буде виключно після медичних досліджень, які засвідчать, що він повністю відповідає всім критеріям кисню медичного.

Постачатимуть технічний кисень до лікувально-профілактичних закладів ліцензіати з гуртової торгівлі медичними газами. Інформування Держлікслужби про отримувачів, обсяги та якість доставленого кисню також покладене на ліцензіата.

«У такий спосіб ми забезпечимо належний контроль якості технічного кисню, який поставляють до закладів охорони здоров’я, а також зможемо залучити ті підприємства, які не мають ліцензій на виробництво медичного кисню, до логістичного ланцюга щодо забезпечення наших громадян кисневою терапією. Таким шляхом йшли європейські країни», – пояснив очільник МОЗ.

Також Степанов наголосив, що збільшується хворих на COVID-19, і вже скоро в регіонах України можуть виникнути проблеми із забезпеченням ліжок киснем. Тому, не чекаючи колапсу, уряд йде на таку вимушену міру - тимчасово використовувати кисень технічний за умови відповідності його критеріям кисню медичного, які будуть підтверджені лабораторно.

Зауважимо, стало відомо, які лікарні Київщини отримали кисневі концентратори. Зокрема, від благодійного фонду Петра Порошенка отримали концентратори амбулаторії у Бородянці та у Борисполі. Як повідомляв «Погляд», 7 квітня і Фастівській ЦРЛ благодійники передали 13 кисневих концентраторів.

«Погляд» також розповідав, що у Києві ковідних хворих будуть приймати в пологових будинках і в дитячих лікарнях.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.