Новини
Україна
Головні новини
Україна-суспільство

Із 1 квітня: які зміни чекають на українців

01.04.2021 Оксана Кириленко 0

Незважаючи на те, що цього дня у світі відзначають День сміху, у жителів України причин сміятися невпинно меншає.

Фото: Камінська Дарина для ІА «Погляд»

Газ для населення

1 квітня втратила чинність постанова Кабінету міністрів України про заморожування ціни на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр. Втім, постачальники газу вирішили залишити таку ціну й на квітень.

Про це повідомив глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в ефірі «5 каналу».

Він зазначив, що тариф у квітні 2021 року буде на рівні 6,86 грн за кубометр.

«Ми своїм клієнтам збираємося запропонувати на квітень таку ж ціну, яка була у них в березні. Таким чином ми закінчуємо опалювальний сезон стабільною ціною», -

Андрій Коболєв

Так, до прикладу, компанія «Мегаватт» опублікувала ціну на рівні 6,7 грн за куб. м, а трейдери «Еру людям», «Еру трейдинг» та «Агросинтез трейдинг» – 6,75 грн за куб. м. Газ по 6,85 грн за кубометр запропонував і постачальник «Промсервіс».

Регіональні газзбути, які контролюють більшу частку ринку постачання газу для населення, озвучили ціну 6,99 грн за куб. м. Тобто ціна не змінилася після втрати чинності постанови уряду.

"Нафтогаз" встановив ціну на квітень 2021 року для своїх побутових клієнтів на рівні 6,86 грн за кубометр, як було ще у січні.

Інфографіка Газправда

Платники подають об’єднану звітність з ЄСВ і ПДФО

Фото з відкритих джерел

Тобто із 1 квітня платники податків щокварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, подають об'єднану звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Розрахунок).

Про це повідомило Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

До складу Розрахунку входять шість додатків, які є невід'ємною його частиною і подаються до контролюючого органу у складі такого Розрахунку. Заповнення показників у Розрахунку та додатках здійснюється з розбивкою по місяцях звітного кварталу.

Усі реквізити Розрахунку та додатків є обов'язковими для заповнення.

Останній день подання Розрахунку за 1 квартал 2021 року для платників податків - 11 травня 2021 року.

Підвищується пенсійний вік для жінок

Фото: Камінська Дарина для ІА «Погляд»

Тепер жінки йтимуть на пенсію у 60 років. Це підвищення передбачене законодавством, ухваленим ще у 2011 році.

У ПФУ розповіли, що із 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок буде підвищено до 60 років. Так, у 2020 році жінки, які народилися у період з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року, могли вийти на пенсію після досягнення віку 59 років і 6 місяців. А жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року, можуть отримати пенсію за віком лише після досягнення 60 років — у 2021 році.

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, також поступово збільшується. У 2020 році — 27 років, у 2021 році — 28 років. Щорічно вимоги щодо страхового стажу зростатимуть на один рік та у 2028 році складе 35 років.

До того ж, щоб отримувати пенсію в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, недостатньо лише досягти пенсійного віку та мати необхідних 27 років страхового стажу у 2020 році.

Тільки при наявності у жінок страхового стажу 30 років мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Зміняться тарифи «Укрпошти»

Фото: Igor Smelyansky

Із 1 квітня в Україні зміняться тарифи «Укрпошти» на доставлення пенсій та інших державних виплат. Пов'язано це із тим, що чинні цінники за послуги не покривали реальні витрати компанії. «Погляд» інформував, що «Укрпошта» планувала підвищення граничних тарифів в два етапи.

Отже, відсьогодні доставка по місту коштуватиме 1,3% від суми, яка доставляється, по сільській місцевості — 2,65%. Раніше тарифи становили відповідно 1,15% та 2,3%.

«Тариф в середньому по року збільшиться на 11%, і це дасть можливість 3.5 мільйонам пенсіонерів і більш ніж 65000 співробітників нашої компанії сьогодні спати трохи спокійніше», -

Ігор Смілянський

Також Смілянський запевнив, що під час жорсткого карантину, який вводять у столиці 5 квітня, пенсії людям доставлятимуть додому.

Змінюється порядок виплати допомоги на поховання

Фото з відкритих джерел

Із 1 квітня 2021 року змінили не лише порядок виплати допомоги на поховання, а й недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера.

Відповідно до постанови уряду від №1279 від 16.12.2020 року, змінюється порядок виплати допомоги на поховання пенсіонера, суми пенсії недоотриманої у зв’язку із смертю одержувача пенсії, грошової допомоги у разі виїзду одержувача на постійне місце проживання за кордон. 

А саме - зазначені виплати будуть проводитись шляхом зарахування на поточний рахунок одержувача (особи, яка має право на отримання виплат у зв’язку із його смертю) в уповноваженому банку.

Отже, особам, які звертатимуться до сервісного центру Пенсійного фонду за одержанням таких виплат, необхідно додати до документів, які дають право на їх виплату, довідку про відкриття рахунку в уповноваженому банку.

Уповноважені на здійснення відповідних операцій 42 банки, перелік яких можна знайти на сайті ПФУ.

У разі відсутності в одержувача поточного рахунка такі виплати можуть проводитися шляхом переказу коштів одержувачу в АТ “Державний Ощадний Банк України”.

Зросте тариф на пологи

Фото з відкритих джерел

Тариф на пологи підвищиться до 10 382 грн. Із 1 квітня 2021 року лікарні отримають від держави додатково по 2 000 грн на кожну породіллю. До цього НСЗУ виділяла на пологи 8 000 грн.

Про це стало відомо з ранкового випуску ТСН.

Також зміниться розмір виділених коштів на медичну допомогу новонародженим. Так, сума на догляд за недоношеними немовлятам вагою до півтора кілограмів збільшиться до 113 725 грн. За новонародженим з вагою понад півтора кілограмів - до 25 115 грн.

Середня вартість пологів в Україні у 2021 році:

  • пологи – 10 382 грн,
  • для недоношених малюків (менше 1,5 кг) – 113 725 грн,
  • для недоношених малюків (більше 1,5 кг) – 25 115 грн.

Всі витрати покриває держава, пологи і медична допомога новонародженим в Україні входять до переліку безоплатних медичних послуг.

Оновлений список лікарів, до яких можна звернутися без направлення

Фото з відкритих джерел

Із 1 квітня починає діяти програма медичних гарантій. Тому відтепер пацієнти можуть без направлення звернутися до:

  • гінеколога, також дитячого та підліткового;
  • психіатра, також дитячого та підліткового;
  • нарколога;
  • стоматолога (термінова допомога для всіх та планова для дітей);
  • фтизіатра, також дитячого;
  • педіатра;
  • спеціаліста, у якого лікується пацієнт із хронічним захворюванням.

Весняний призов

Фото з відкритих джерел

З 1 квітня в Україні стартує весняний призов-2021. Він триватиме 3 місяці.

В період з квітня по червень цього року буде призвано на строкову військову службу 14 246 осіб. Зокрема, до Збройних Сил України – 6 500 осіб, Державної спеціальної служби транспорту – 600 осіб, Національної гвардії – 4 646 осіб, Державної прикордонної служби – 2 500 осіб.

Про це повідомляє пресслужба Збройних сил України.

Показники цьогорічного призову до Збройних Сил зменшено до 6,5 тисяч осіб у зв’язку із збільшенням чисельності військовослужбовців військової служби за контрактом та з метою недопущення перевищення граничних показників чисельності Збройних Сил. Відтак до лав Збройних Сил України призивають дедалі меншу кількість строковиків, в той же час деякі інші військові формування, навпаки, наростили їхню чисельність.

Заборона на лов риби та сезон тиші

Фото з відкритих джерел

З 1 квітня буде діяти тимчасова заборона на лов риби під час нересту. Забороняється використання човнів в місцях нересту, промислове рибальство, підводне полювання, змагання зі спортивної риболовлі, видобуток будматеріалів.

При цьому буде дозволений аматорський вилов риби до 3 кілограм на одну людину однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега, виключно в дозволених для вилову місцях.

Також з 1 квітня по 15 червня в Україні діятиме так званий сезон тиші в українських лісах. Це період масового розмноження диких тварин, коли їм не можна заважати виводити потомство і піклуватися про нього.

Завершення опалювального сезону

Фото з відкритих джерел

У квітні в Україні закінчується опалювальний сезон. Зазвичай, тепло у будинках відключають до 15 числа. Але якщо протягом трьох діб середньодобова температура не опускається нижче +8°С, то це можуть зробити раніше.

Так, «Погляд» розповідав, що з 1 квітня у квартирах переяславців відключать тепло. А у Києві відключати опалення у житлових будинках почнуть з 5 квітня.

Припинення дії зелених карток у метро

Фото з відкритих джерел

З 1 квітня у метро Києва більше не можна буде оплатити проїзд за допомогою зелених карток.

Тому відтепер сплатити поїздку в метро можна буде за допомогою одноразового QR-коду, єдиного електронного квитка Kyiv Smart Card, мобільних застосунків Kyiv Smart Сard, Google Pay, Apple Pay, банківської карти з можливістю безконтактної оплати.

Одноразовим QR-кодом можна скористатися як у паперовому (у касах і через термінали), так і в електронному виглядах (у додатку Київ Цифровий).

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.