Блоги

Іван Вербицький: Процеси відновлення органів влади

Так чи інакше, багато органів влади, як місцевих, так і національних, уже працюють над процесами відновлення. Особисто мені якось все ще важко про це думати і планувати майбутнє.

Іван Вербицький: Процеси відновлення органів влади - зображення

Тим не менше, одна річ точно здається важливою: це не мають бути закриті рішення і осідлання фінансових потоків заради осідлання фінансових потоків.

Заїжджене гасло великих міжнародних організацій про "не залишити нікого покинутими", здається, дуже гарно вловлює ідею гідності. Головне, щоби, як у випадку з цими великими організаціями, вона не розчинилася у міжнародній бюрократії.

Як з цим давати раду?

1. Власне, треба враховувати потреби різних людей, різних соціальних груп, залучати їх до прийняття рішень, втілювати те, що бюрократичною мовою називається партисипацією.

2. Важливо бути на місцях і працювати на найнижчому рівні, щоби бюрократичні кола пекла не перетворили хороші ідеї на погані результати.

Це все приводить нас до громад, які мають бути спроможними приймати партисипативні рішення щодо свого майбутнього. Від того, на скільки якісними будуть їхні процеси прийняття рішень, залежить їхня здатність втілювати ці рішення, знаходити ресурси і партнерів, врешті — досягати успіху.

Цього року ми хочемо зробити те, що в наших силах, аби допомогти з цим. Сподіваюся, буду мати можливість писати більше про це.

Починаємо ми з того, що розбираємося, як відбувається залучення до прийняття рішень у громадах зараз і як його можна покращити. Якщо все буде добре, зробимо серію онлайн-воркшопів, присвячених різним аспектам партисипації. Перший із них — вже у четвер, 19 січня. Він буде присвячений комунікаціям, інформуванню і прозорості як необхідній основі будь-яких процесів залучення. Деталі і посилання на реєстрацію.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.