Новини
Україна
Культура
Новини світу

Історичний центр Одеси включили до списку ЮНЕСКО

Аби досягти цієї мети знадобилося понад 10 років.

Історичний центр Одеси включили до списку ЮНЕСКО - зображення
Фото: Костянтин Бріжніченко

Історичний центр Одеси включили до Основного списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомили в пресслужбі Одеської міської ради.

Дане рішення було прийнято 25 січня Парижі за прискореною процедурою.

"Дякую всім, хто пройшов разом із нами цей шлях. Хто допомагав досягти результату, в який майже ніхто не вірив. Адже для цього знадобилося понад 10 років!

Попри війну, попри спроби росіян завадити включенню Одеси до Основного списку справедливість все одно виявилася найсильнішою. І ми вкотре доводимо, що Одеса – це українське місто, а ще - душа Європи. Що й відображено в її унікальній спадщині, яку створювали європейці.

І тепер ця спадщина – під надійним захистом", –

Одеський міський голова Геннадій Труханов

До основного списку внесли вулиці, будівлі та інші об'єкти, які мають ознаки мультикультуралізму, зокрема, це ансамбль Приморського бульвару, Театральна площа, Дерибасівська, Гоголя.

Нагадаємо, наприкінці листопада Одеська міськрада нарешті погодилася знести пам’ятник Катерині. Перед цим стало відомо, що більшість містян підтримали демонтаж пам’ятника "Засновникам Одеси". Наприкінці минулого року міська влада Одеси підтвердила демонтаж пам’ятника Катерині.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.