"Ірпіньзеленбуд": операція по знищенню зеленого Ірпеня
Щорічному бюджету, який «Ірпіньзеленбуд» Ірпінської міської ради витрачає на розсаду, насіння газонних трав і квітів, могли б позаздрити голландські садівники, для яких квіти є важливим джерелом доходу та й для економіки Нідерландів в цілому.
Цікаво, що в Голандії, береги якої омиває холодне Північне море, а клімат такий, що навіть літо не завжди буває щедрим на сонце і тепло, жителі країни і її гості спостерігають квіткову феєрію упродовж всієї весни. В Ірпені ж різноманіття барв квітів яскраво “буяє” хіба, що на паперах та в фантазіях місцевих чиновників.
Наше місто мало б потопати в квітах, а місцевий бюджет поповнюватись за рахунок сотень туристів, які хотіли б відвідати “Ірпінську долину троянд” або “поля тюльпанів”. Так, за інформацією Нелі Лавровської, спеціально для міста “Зеленбуд” закупив 48649 тюльпанів, 2040 кущів троянд і 2,4 тонни насіння газонної трави та інших квітів і саджанців.
Та все те, мабуть, потонуло у відпрацьованій роками “системі безгосподарності та безвідповідальності” місцевих чиновників, яким байдужа доля придбаних за бюджетний кошт саджанців чи насіння.
Нещодавно в ЗМІ просочилась інформація про те, що “Ірпіньзеленбуд” на виконання “санітарних” робіт отримує регулярні платежі з міського бюджету в 199 000 грн, обходячи тендерну документацію.
Ірпінь – “місто контрастів”, бо лише тут комунальні служби за розпорядженням місцевих чиновників можуть висаджувати рослини в листопаді, а то й на початку грудня, лише тут заливають сосни водою, порушуючи екосистему дерев, пошкоджують плиткою кореневу систему тощо.
Лише у березні на насіння газонних трав “Зеленбуд” отримав 199 000 грн, в квітні 76 000 грн – на дерева магнолії. Тож незабаром мешканці та гості міста, якщо вірити фінансовим звітам, вже милуватимуться цвітінням цих екзотичних квітів в парку Правика.
Варто зауважити, що утримання “Ірпіньзеленбуду” стає громаді “в копієчку”. Чим пишуть працівники і що ксерять, принагідно – нам не відомо, але в квітні канцелярія і заміна картриджів “потягнула” з бюджету Ірпеня 98 000 грн. На ці кошти можна придбати 612 500 аркушів А4. Для прикладу, Лев Толстой присвятив сім років напруженої й завзятої праці, щоб написати роман “Війна і мир” на 1 296 сторінок. Великий класик міг би позаздрити продуктивності адмінперсоналу “Ірпіньзеленбуду”, який, очевидно, щодня, упродовж року, без вихідних, друкує “багатотомні” документи на 1 678 аркушів.
Враховуючи кошти, які витрачаються “Ірпіньзеленбудом”, його можна віднести до елітних установ, адже тут лише на рукавиці для одного робочого виділяється сума – 6 772 грн, що в середньому становить розмір місячного окладу досвідченого педагога в школі. Так, на початку року “Ірпіньзеленбуд” отримав 149 тисяч грн… на робочі рукавиці! За офіційними даними чисельність працюючих тут 25 осіб, з яких 3 особи – адмінперсонал. Тож вірогідно, що працівники “Ірпіньзеленбуду” обрізають кущі не інакше, як у гламурних перчатках, бо за скромним підрахунком на ту суму, що виділяється, можна купити кожному робітнику 16 пар цих шкіряних виробів.
В цілому ж, за підрахунками експертів, за два роки комунальне підприємство Ірпінської міської ради закупило техніку, бензин, приладдя і рослини майже на 16,85 млн.грн.
Наразі ж комунальне підприємство у Ірпені називають не інакше, як “Зеленруб”, окільки функція комунальної установи, що мала б займатися озелененням міста, трансфорувалась у незаконну вирубку столітніх дерев та знищення зелених зон на замовлення забудовників.
Найбільш прикрим, є те, що “Зеленруб” відверто бере участь у відмиванні коштів, якими саме ірпінчани наповнюють міський бюджет. Містяни вже звернули увагу на випадковий “збіг” обставин: дорогі трати “Ірпіньзеленбуд” знаходять пряме відображення в рівні добробуту очільниці – екс-регіоналки Ольги Олійнич, як має автомобіль преміум класа “Тойота” та 16 земельних ділянок.
Автор: Уляна Криницька