Новини Київської області
Головні новини
Ірпінь

Ірпінь серед п'яти українських міст з найнижчими витратами на освіту


Очільники м. Ірпінь з партії “Нові обличчя” регулярно піаряться на освітніх проектах, проте нещодавно Міністерством фінансів був оприлюднений рейтинг, який свідчить, що порівняно з іншими українськими містами, ірпінські чиновники суттєво економлять на школярах.

Так, серед п’яти міст з найменшими середніми видатками на 1 учня, Ірпінь - на четвертій сходинці. І це в той час, коли загальний бюджет міста завдяки реформі децентралізації зріс до 825 млн грн!

5 територіальних одиниць з найменшими середніми видатками на 1 учня в 2018 році:

  1. Кам’янка-Бузька ОТГ Львівської області - 8,3 тис. грн
  2. Клеванська ОТГ Рівненської області - 9,5 тис. грн
  3. Благовіщенська ОТГ Запорізької області - 10,0 тис. грн.
  4. м. Ірпінь Київської області - 10,9 тис. грн.
  5. м. Ізмаїл Одеської області - 12,2 тис. грн

Протягом березня-травня 2019 р. Міністерство фінансів проводило моніторинг ефективного використання коштів. Дані про використання освітньої субвенції збирали серед закладів середньої освіти за 2018 р. Інформацію надавали обласні державні адміністрації.

Нагадаємо, що в Ірпені за останні чотири роки не збудовано жодної школи. Незважаючи на шалене навантаження на існуючі освітні заклади через стрімкий зріст населення більше, ніж вдвічі. Є безліч доказів, що питанням освіти місцева влада не переймалась, проте регулярно піарилась на освітніх проектах.

Так, в. о. мера Анастасія Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька) в рамках проекту “Нові лідери” розповідала про створення школи геніїв, реформу освіти в Ірпені, про які після виходу з проекту швидко забула.

Згодом вона разом з іншими представниками ІМР розрекламувала будівництво школи на заплаві, замість якої наразі зводиться черговий багатотисячний житловий масив.

“Квартальний звіт” в.о. міського голови А.Попсуй
Похожее изображение
Похожее изображение
“Квартальний звіт” в.о. міського голови А.Попсуй

23 жовтня 2018 р. Попсуй спіймали на розповсюдженні недостовірної інформації про те, що для школярів створені умови для безкоштовного відвідування бесейну. На офіційній сторінці в Facebook вона зазначила, що з міського бюджету на це буде виділено 150 000 грн. Проте в коментарях батьки  скаржаться на те, що з кожної дитини збирають додатково 50 грн за одну поїздку, нібито для оплати транспорту і послуг тренера. Враховуючи кількість дітей, які відвідують за “безкоштовною програмою” ІМР басейн, батьки мають здати “комусь на руки” приблизно 125 000 грн.

Водночас, Володимир Карплюк, який балотується до ВР, скасував в ірпінських школах безкоштовне харчування для дітей. Тоді ж групи подовженого дня стали платними. Мешканці регіону подали позов до суду на такі дії влади.

В той час як мільйони з місцевого бюджету витрачаються на скульптури, стели, парки, батькам школярів доводиться оплачувати більшість шкільних послуг з власної кишені.

Довідка: Дані були зібрані з усіх областей (крім територій проведення ООС та тимчасово окупованих територій) та м. Києва. Всього було отримано дані щодо 14,8 тис. окремих шкіл, в яких навчаються 3,9 млн учнів, та працюють 425 тис. вчителів. Загальні видатки цих шкіл 2018 р. склали 82,8 млрд грн. Середні витрати по країні на підготовку одного учня в 2018 році склали 21,3 тис. грн на рік.