Ірпінь
Україна-суспільство

“Ірпінь. Хроніки відновлення”

Озеленення території – головна складова нашого проєкту “Ірпінь. Хроніки відновлення”, що підтримується Європейським Союзом. Паралельно з облаштуванням клумб на вулиці Котляревського, ми збираємо свідчення ірпінців про те, як вони пережили окупацію міста.

“Ірпінь. Хроніки відновлення” - зображення

Озеленення території – головна складова нашого проєкту “Ірпінь. Хроніки відновлення”, що підтримується Європейським Союзом.

Паралельно з облаштуванням клумб на вулиці Котляревського, ми збираємо свідчення ірпінців про те, як вони пережили окупацію міста російськими військами. Цикл документальних відеоінтерв’ю про звільнений Ірпінь можна буде побачити вже восени.

Усі визначені ділянки для майбутніх клумб пов’язані з подіями цьогорічного березня. Наприклад, криниця на території церкви.

Коли в Ірпені був брак питної води, саме вона врятувала мешканців району.

Свого часу біля криниці росла калина, відновимо і її. Магазин “Альонка” працював буквально до останньої хлібини, а під час окупації залишки продуктів роздавали ірпінцям просто так, як допомогу.

Ворожий снаряд потрапив у землю у двох метрах звідси. Будівлю пошкодило. Зараз магазин знову працює, але тепер це “Оленка”.

Воронку від снаряду засадимо імператою – травою, яка змінюватиме колір із зеленого на червоний, час від часу нагадуючи про минулі події.

Разом із тим з’являтимуться квіти-акценти – на знак пам'яті про минуле та прагнення жити новим повноцінним життям.

Подвір'я між будинками, де в березні люди облаштували собі спільний простір із багаттям та лавками, тепер прикрашають бузок і м'ята.

Мешканцям подобається тут збиратися і зараз. Щоб зробити локацію більш затишною, крім клумби, створимо й інші елементи прибудинкового дизайну. Зараз над ними працюють художники та урбаністи.

“Перш ніж почати проєктування ми, звісно, поспілкувались із мешканцями, дізналися їхні побажання та потреби, – говорить Олег Божко, ландшафтний дизайнер з Green Terra і друг АртПоля. – Дизайн ірпінських двориків – це в першу чергу про пам'ять і вже потім про рослини.

У цій історії важливі спогади й емоції ірпінців. Слухаючи людей, які нещодавно пережили російську агресію, розумієш, що рани почнуть загоюватись, а рослини “залікують” воронки в землі. У цих людей немає злості, вони не говорять про помсту. Вони хочуть миру і свободи. Наші клумби саме про це”.

Раніше ми повідомляли, що в Ірпені відкрили модульне містечко для тих, хто втратив домівку.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.