Новини
Україна-суспільство

Іпотека під 7%: коли видадуть перший кредит


Кабінет міністрів ухвалив зміни до механізму видачі іпотеки під 7% та спростив критерії для тих, хто хоче її отримати.

Перші кредити за програмою "Доступна іпотека під 7%" мають почати видавати вже у березні, і в поточному році їх зможуть отримати 5000 сімей. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко під час виступу на форумі "Україна-30".

На кредитування житлом уряд приготував 5 млрд грн.

Програмою зможуть скористатися українці з відповідною діловою репутацією. При цьому, як зазначили в Мінфіні, необов’язково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім’єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком чи працівником бюджетної сфери.

"У планах - видати 5 млрд грн кредитів. І п'ять тисяч сімей потенційно вже у 2021 році зможуть скористатися цією програмою", –

Сергій Марченко

Також скасовано вимогу щодо неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв. м на одного члена сім’ї або проживання в гуртожитку мешканцями аварійних та ветхих будинків.

Умови отримання іпотеки під 7%

Згідно із внесеними змінами, на отримання державної підтримки у сфері іпотечного кредитування зможуть розраховувати будь-які громадяни, які не мають у власності чи власності сім’ї об’єктів житлової нерухомості та/або чинних договорів з фінансування (інвестування) будівництва житлової нерухомості та/або майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва житлової нерухомості, якщо їх загальна площа перевищує 50 кв. м на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. м – на кожного наступного члена сім’ї.

Окрім того, збільшується максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника та членів його сім’ї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні України, де розташований предмет іпотеки.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв про життя в кредит українців, адже 20% людей не дотягують до зарплати. Іноді відсотки за споживчими кредитами сягають 1600%.

А якою наразі є вартість оренди 1-кімнатної квартири на Київщині та у столиці, та що взагалі відбувається на ринку оренди житла Київського регіону - з'ясовувала ІА "Погляд".

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay