Інфляція: ціни в Україні дедалі підвищуються
Вартість товарів широкого вжитку за рік підвищилась на 2,7%.
Продукти харчування
За даними Державної служби статистики України, лише за місяць встигли подорожчати продукти харчування та безалкогольні напої на 1,1%. Найбільше підвищились у ціні цукор та яйця. Без зміни цінника також не обійшлись такі продукти: соняшникова олія, сало, хліб, молоко та молочні продукти, макаронні вироби, м’ясо та м’ясопродукти.
Проте здешевлення також простежується. Відтак платити менше українці можуть за фрукти, рис, овочі, рибу та рибопродукти.
Тютюнові вироби
Подорожчення не обійшло й тютюнові вироби та алкогольні напої. Відтепер українцям доведеться сплачувати на 0,9% більше.
«Погляд» раніше повідомляв про можливе підняття акцизного податку на міцний алкоголь, що призведе до ще більшого підвищення цін.
Тарифи
Тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 4,4% в порівнянні з минулим місяцем. Різке подорожчання пояснюється підвищенням цін на природний газ для населення.
За рік населення сплатило за житлово-комунальні послуги державі 9,1 млрд грн, але при цьому заборгувало значну суму.
Як повідомляє «Нафрогаз України», деякі виробники тепла, електроенергії на газові газозбутові підприємства прострочили заборгованість за використаний природний газ. Заборгованість у сумі складає близько 35,5 млрд грн, з них за 2020 рік – 6,3 млрд грн. Втім, за минулий тиждень ця сума зменшилась на 75 млн грн.
Транспорт
Автомобілі подорожчали на 1,4%, палива та мастили для них – на 0,8%. Проте проїзд у залізничному пасажирському транспорті подешевшав.
Підвищення роздрібних цін на пальне експерти пов’язують зі збільшенням попиту, девальвацією гривні та підвищенням оптових цін.
Разом з тим середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств по Україні становить 11 998 грн, що у 2,4 рази вище рівня мінімальної зарплати у розмірі 5 000 грн. Так, минулорічна середня заробітна плата становила 10 687 грн, що на 12,3% менше.
Фото: pixabay