ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Новітні археологічні та пам’яткоохоронні дослідження в Україні: виклики воєнного часу"
10 грудня 2024 року у конференц-залі готелю "Вишеград" у Вишгороді відбулась ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Новітні археологічні та пам’яткоохоронні дослідження в Україні: виклики воєнного часу".
Основна мета конференції — окреслення проблем та викликів для археології та культури України в умовах воєнного стану та їх оптимальне вирішення. Також велику увагу приділили питанням збереження та розвитку традиційної культури в умовах сьогодення та пошуку можливостей для розв’язання нагальних питань.
Цьогоріч у програмі представлено 2 секції "Археологічні дослідження в Україні в умовах війни" та "Етнокультура та національна ідентичність: сучасний дискурс".
Під час роботи розглянули наступні напрями:
польові археологічні дослідження під час війни та їхні результати;
проблеми збереження пам’яток історії, археології та культури в умовах війни; перспективи пам’яткоохоронної діяльності на звільнених територіях;
етнокультура та національна ідентичність: сучасний дискурс; оцифрування памʼяток етнокультурної спадщини в умовах війни.
Організатором конференції виступив КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник" у співпраці з Інститутом археології НАН України, Київською обласною радою, Департаментом культури і туризму Київської обласної державної адміністрації, Центром фольклору та етнографії ННІФ КНУ імені Тараса Шевченка, Національною спілкою краєзнавців України.
На початку, з вітальним словом до присутніх звернулися: кандидатка історичних наук, директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко; член-кореспондент НАН України, директор Інституту археології НАН України Віктор Чабай; член-кореспондент НАН України, заступниця директора Інституту археології НАН України Алла Буйських, протоієрей, доктор наук з богослов’я, професор, проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії, настоятель храму Бориса і Гліба у місті Вишгород Віталій Клос.
Перед аудиторією виступили провідні науковці, у тому числі історики, археологи та етнографи найшанованіших інституцій з усієї країни.
Всі учасники конференції відмітили її високий рівень організації й розвиток та виразили надію, що у майбутньому це буде вже міжнародна подія.
Наприкінці програми учасники завітали у Музей давньоруського гончарства ВІКЗ на відкриття виставки, присвяченої 75-річчю (посмертно) та діяльності відомого археолога, дослідника Вишгорода Руслана Сергійовича Орлова.
Ця конференція дає унікальну можливість для науковців, дослідників, фахівців у галузі археології та культури обмінятися досвідом, а також виробити стратегії для захисту й збереження культурної спадщини країни у період складних випробувань.
Фото для публікації надані Ольгою Думанською.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина і Іnstagram.