Ігор Лиман і Євгенія Поліщук про життя українських науковців за кордоном (ВІДЕО)
Українські науковці повертатимуться, якщо їм пропонуватимуть довгострокові контракти в Україні, можливості продовжувати дослідження в лабораторіях та університетах і сприятливе для цього середовище. Наразі за кордоном їм пропонують переважно тимчасові контракти. Також бар’єром для тривалої роботи є знання англійської або мови країни перебування – розповідають співзасновники спільноти "Українська наукова діаспора".
Натомість перебування науковців і викладачів за кордоном дозволяє запрошувати іноземних лекторів в українські університети і сприяє розвитку науковій дипломатії – адвокатувати потрібні Україні меседжі та організовувати міжнародне співробітництво. Зокрема, протидіяти російським наративам у західних університетах.
Українська наукова діаспора – спільнота українських науковців, створена після повномасштабного вторгнення для об’єднання зусиль українських вчених різних хвиль міграції для відбудови та розвитку України, а також їх ефективнішої інтеграції до світового наукового співтовариства. В ній вже понад 1200 науковців.
Чи можливо призупинити "відтік мізків" з України? Чому українським вченим погрожують російські? Як український фізик за кордоном може бути амбасадором України? Як науковці готові долучатися до відновлення України? – на ці та інші питання співзасновники "Української наукової діаспори" відповідають у проєкті громадської ініціативи "Голка" – "Мости України".
Нагадаємо, раніше Арсеній Свинаренко розповідав, як русифікують українців у Фінляндії.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.