Єврокомісія представила нову оборонно-промислову стратегію (ВІДЕО)
Європейська комісія 5 березня представила першу в історії Європейського союзу оборонно-промислову стратегію. Вона, між іншим, включає розвиток тісніших зв’язків з Україною.
Про це йдеться на сайті Єврокомісії.
Стратегія окреслює виклики, з якими зараз стикається європейська оборонна технологічна та промислова база, а також визначає напрямок її розвитку на наступне десятиліття.
Так, державам-членам пропонується спільно закупити щонайменше 40% оборонного обладнання до 2030 року. Також стратегія передбачає, що до 2030 року вартість оборонної торгівлі всередині ЄС повинна становити принаймні 35% від вартості оборонного ринку блоку.
Крім того, пропонується домогтися «стабільного прогресу» в напрямку закупівель – на рівні принаймні 50% від бюджету на оборонні закупівлі в ЄС до 2030 року та 60% до 2035 року.
Європейські посадовці також пропонують включити "культуру оборонної готовності" в політику, зокрема, закликавши до перегляду кредитної політики Європейського інвестиційного банку цього року.
Також програма включає розвиток тісніших зв’язків з Україною, зокрема, через стимулювання співпраці між оборонною промисловістю Брюсселю та Києва.
Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель наголосив, що «після десятиліть недофінансування» Європа повинна інвестувати більше в оборону.
"Ця стратегія знаменує зміну парадигми ЄС, який є сильним гравцем у сфері безпеки та оборони та кращим партнером відповідно до цілей "Стратегічного компасу"".
Водночас. за його словами, ЄС також посилить військову підтримку України, завдяки посиленню її оборонно-промислової бази.
Раніше у 2023 році в ЄС ухвалили програму європейської оборонної промисловості (EDIP) – це законодавча ініціатива з надзвичайними заходами до 2025 року для посилення готовності оборонної промисловості. У межах програми планують залучити 1,5 млрд євро з бюджету ЄС протягом 2025-2027 років.
Нагадаємо, Україна та Греція розпочали підготовку двосторонньої угоди щодо безпекових гарантій і нашої співпраці.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.