Україна
За кордоном
Політика

Єрмак: єдині перемовини, які відбуваються – щодо розблокування портів

20.07.2022
При цьому керівник Офісу президента України зазначив, що спілкування по цьому питанню відбувається виключно з генсеком ООН Антоніу Гутеррешем.

Єрмак: єдині перемовини, які відбуваються – щодо розблокування портів - зображення

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак розповів про деблокаду портів, чи ведуться наразі перемовини з росіянами, деокупацію Півдня, ленд-ліз та гарантії безпеки для України. Про На питання, що турбують багатьох українців, він відповів у своєму Telegram-каналі.

За словами Єрмака, єдині перемовини, які сьогодні відбуваються – це перемовини щодо розблокування наших портів.

"Вони відбуваються на рівні наших військових і на рівні Міністерства закордонних справ, але тільки за посередництвом ООН. Я спілкуюся з генсеком ООН Антоніу Гутеррешем, з росіянами не спілкуюсь. Думаю, що ми маємо певний прогрес. Але для нас питання безпеки – номер один. Ми росіянам точно не віримо – це зрозуміло", –

керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

Щодо деокупації Півдня, керівник ОП розповів, що є велике бажання і абсолютне розуміння, що це треба робити, при цьому зберегти як можна більше наших людей. Одним із головних питань залишається гарантії безпеки для України.

"Що стосується гарантій. Коли війна закінчиться, ми залишимося з декларативною позицією в Конституції, що ми йдемо до НАТО. Ми повинні мати гарантії до того моменту, коли ми або опинимося в НАТО, ми не відмовляємося від цього, або буде якийсь інший оборонний альянс з нашими міжнародними друзями і партнерами. Тому ми запропонували країнам, що ми хотіли б, щоб на шляху до НАТО вони надали нам ці гарантії безпеки", –

керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

Зазначається, що сьогодні ведуться перемовини з такими країнами, як США, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Польща, Туреччина, Австралія і багато інших. Також про зацікавленість в таких договорах заявила і Великобританія, і Польща, також була розмова з США.

Проте найважливіше, аби наразі ленд-ліз запрацював у повну силу.

"Основне завдання ленд-лізу – щоб ми отримали усе вчасно. Для нас дуже важливо, не входити в зиму. Після зими, коли росіяни будуть мати більше часу окопатися, безумовно, буде важче. Вони нас в це тягнуть. Для нас дуже важливо не дати їм таку можливість", –

керівник Офісу президента України Андрій Єрмак

Нагадаємо, в липні Зеленський поставив завдання звільнити ВСЮ Україну від окупантів. Також нещодавно президент назвав умови припинення війни до кінця року. Зокрема, за словами президента, терміни закінчення війни залежать від міжнародного санкційного тиску на рф.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.