Новини
Україна
Головні новини

Хто такий Андрій Пальчевський?


Не так давно, 1 липня цього року, в Україні зареєстрували нову політичну силу - «Перемога Пальчевського». Її лідером став 59-річний бізнесмен, меценат, публіцист, теле- та радіоведучий, який свого часу працював на телеканалах "Перший національний", "Прямий", "Інтер" та інших, - Андрій Пальчевський. З кожним місяцем його партія набирає все більше прихильників. Тому не дивно, що у ЗМІ стало з'являтися багато "чорного піару", націленого на Пальчевського та його партію.

Сепаратист чи патріот?
Зараз тільки лінивий не чув про те, що Андрія Пальчевського намагаються показати, як "сепаратиста" і "лобіста інтересів Росії". Хоча насправді він виступає за об'єднання українців.

"Наші принципи дуже прості: об’єднавча сила навколо центру, без поділу на Схід, Захід, Північ чи Південь… Ми займемося добробутом людей і боротьбою з бідністю”, – заявляє Пальчевський.
До того ж люди пам'ятають, що він був активним учасником обох Майданів. Зокрема, під час Революції Гідності у лютому 2014 року його благодійний фонд Eurolab рятував поранених людей з Майдану. Він особисто також допомагав волонтерам, навіть водив "швидку", транспортуючи поранених для надання їм медичної допомоги.

Згадуючи про Майдан, Пальчевський стверджує, що, на жаль, плодами революцій користуються негідники. "Тому ми підемо іншим шляхом. Відберемо людей, які думають про Україну, а не отримують шифровки з Кремля або Заходу. У мене вистачає сміливості сказати людям: "Єднаймося". Моя місія - зібрати навколо себе професіоналів і людей справи, які мислять категоріями держави, а не живуть думками про пісочниці і корито", - заявляє Пальчевський.

Пальчевський родом із Росії?
У багатьох ЗМІ говорять про те, що Андрій Пальчевський родом із Москви, хоча насправді він народився 16 липня 1961 року в Києві, у родині військового (до речі, на відміну від усіх мерів Києва часів незалежності, він – корінний киянин). І ніякого "русского міра" у програмі його партії немає, у чому ви можете впевнитися самі.

Він - агент Кремля?
Пальчевський завдяки своїй феноменальній пам’яті і здібностям до вивчення іноземних мов вирішив навчатися у престижному на той час Військовому інституті міноборони СРСР на спеціальності “військовий перекладач”. Там він досконало вивчив 5 іноземних мов, зокрема складну лаоську мову.

Закінчивши інститут, він служив у радянській армії, а потім 6 років працював перекладачем у Лаосі. Через військову біографію його підозрюють у роботі на російські спецслужби, проте Пальчевський заперечує це.

Пальчевський - російський бізнесмен?
Після розпаду СРСР в 1991 році Пальчевський розпочав займатися підприємництвом в міжнародних компаніях в Україні, Росії, США та інших країнах світу. Серед іншого, керував представництвом американської компанії «Монсанто», побудував приватну клініку Eurolab, яка дала великі інвестиції до бюджету України з приватної медицини. Тобто його можна назвати скоріше міжнародним бізнесменом, а не російським.

У нього подвійне громадянство?
Раніше Пальчевський мав російське громадянство, проте у 2005 році він прийняв остаточне рішення переїхати до України. На відміну від багатьох українських політиків, він публічно відмовився від російського паспорта і став громадянином України. Українське громадянство набув у серпні 2009 року. Будучи успішним підприємцем, Пальчевський багато жив і працював за кордоном, проте раз на місяць відвідував Київ.

Він балотувався від «Партії любителів пива»?
Так, у 1994 році, у віці 33 років, Пальчевський балотувався від «Партії любителів пива» до Думи РФ. Коментує він це так: «Ми глузували над Єльциним, якого називали главою „Партії горілки“. Це був фан, громадський тролінг. Тоді, 25 років тому, я думав, що Росія буде демократичною країною, але виявилося не зовсім так».

Він підтримував Зеленського?
Спочатку так. Але з часом Пальчевський розчарувався в його діях, адже президент почав набирати в команду абсолютних непрофесіоналів.
“Ми довірили новому керівництву рік тому змінити справи в країні, і розчарування досягло межі", - говорить Пальчевський, коментуючи своє рішення про створення власної політичної сили.

Навіщо його плямують?
Андрій Пальчевський ніколи на стояв осторонь проблем людей. Адже він сам, хоч і небідний, вважає себе простою людиною, яка любить гуляти Києвом зі своїм собакою Шнапсиком без охорони. Так, він заснував благодійний фонд Eurolab, який допомагає дітям із важкими захворюваннями. Крім того, він особисто допомагає двом дитячим будинкам. Під час пандемії «свиного грипу» в 2009 році він за свій рахунок подарував місту ліки на кілька мільйонів гривень, а під час коронавірусу обладнав одну з лікарень Києва апаратами штучної вентиляції легенів.

То чому ж про Пальчевського пишуть стільки негативу? Все просто - розуміючи, що люди все більше підтримують Пальчевського та його партію, швидко знайшлися ті, кому він став "заважати".