Новини
Україна
Екологія
За кордоном

Холодний лютий не скасовує глобальне потепління на планеті, – ООН


В атмосфері Землі й надалі зростає концентрація парникових газів.

Про це повідомили у Всесвітній метеорологічній організації (ВМО).

За даними метеорологів, лютий 2021 виявився холоднішим, ніж зазвичай. В окремих куточках світу температура повітря була набагато нижчою за середні показники за останні 30 років.

Незвично холодним останній місяць зими був і на Київщині, протягом лютого столичний регіоні атакували снігопади, шквали та люті морози.

Як уточнюють експерти, найхолоднішим цьогорічний лютий був для США, так морозно там не було з 1989 року. А температура повітря 15–16 лютого була настільки низькою, що побила 69 попередніх антирекордів.

До слова, на Київщині в середині лютого температура повітря опустикалася до –21°С.

Метеорологи екстремальні температурні явища лютого пояснюють, в першу чергу, так званим «несподіваним стратосферним потеплінням». Це різке підвищення температури на десятки градусів в полярній і субполярній стратосфері, яке щороку спостерігається взимку і, зазвичай, триває протягом декількох діб.

«Стратосферне потепління призвело до ослаблення полярного вихору, який представляє собою область низького тиску і холодного повітря навколо північного і південного полюсів Землі. Зазвичай ці вітри досить сильні, вони утримують холодне повітря в Арктиці. Ослаблення дозволило холодному повітрю проникнути в середні широти».

ВМО

Проте мова лише про окремі регіони, у глобальному ж масштабі лютий 2021 року був близьким до середніх значень 1991–2020 років, більше того він був на 0,26 градуса Цельсія теплішим, якщо порівнювати з показниками за 1981–2010 роки.

Таким чином, цьогорічний лютий, який видався досить холодним в окремих регіонах, не скасовує довгострокової тенденції до потепління на планеті. Фахівці зазначають, що рекордно низькі температури на Землі реєструють все рідше, а рекордно високі – все частіше. У ВМО вважають, що ця тенденція збережеться і надалі, адже концентрація парникових газів в атмосфері Землі продовжує зростати.

Нагадаємо, на початку березня Bloomberg опублікував рейтинг найбільших країн – забруднювачів повітря. А Ілон Маск пообіцяв заплатити $100 млн винахідникам технології уловлювання CO₂.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.