Новини
Новини Київської області
Екологія

Хлопець, який працює в «Київзеленбуді», розповів, чому в столиці гинуть дерева


У комунальному об’єднані «Київзеленбуд» Ілгам Гасанов працює близько року, з того часу коли вирішив у такий спосіб пройти альтернативну військову службу. В інтерв’ю «Хмарочосу» він розповів, чому лише за рік-півтора після висаджування молоді дерева гинуть.

«За п’ять місяців 2019 року ми висадили 1050 дерев. Скільки з них виживе сказати важко, адже тут діє природний відбір. Багато молодих дерев гине протягом перших року-півтора», – розповідає працівник Зеленбуду – «На це є дві головні причини. По-перше, усі молоді дерева протягом перших років треба багато поливати. В КП це не завжди роблять – пояснюють, що не вистачає ресурсів на полив усіх висаджених дерев. І так історія повторюється щороку. При цьому самі саджанці не дешеві – від двох з половиною тисяч гривень за платан до семи тисяч за сакуру».

Також хлопець пояснює, що ґрунт, в який висаджують саджанці не придатний для цього.

«Багато дерев ми садимо в будівельне сміття. Зараз міська влада постійно говорить про створення нових зелених зон, більшість з яких знаходиться на місці будівництва. Бетон та асфальт ми притрушуємо ґрунтом і садимо туди дерева. Тому не дивно, що більшість з них не приживається і гине» , – каже Ілгам Гасанов.