Новини
Всесвіт

«Хаббл» зробив новий «портрет» Юпітера


Світлина зроблена за допомогою космічного телескопа «Хаббл» демонструє новий ракурс Великої Червоної Плями і більш інтенсивну колірну палітру в хмарах Юпітера, повдіомляють в НАСА.

Фото: NASA, ESA, A. Simon (Goddard Space Flight Center), and M. H. Wong (University of California, Berkeley)

Новий знімок Юпітера було зроблено 27 червня 2019 року. На ньому можна побачити фірмовий атмосферний вихор газового гіганта і яскраву колірну палітру в хмарах, закручених в турбулентній атмосфері планети. Новий знімок підтверджує, що Велика Червона Пляма, вирувало на поверхні Юпітера протягом як мінімум 150 років, продовжує зменшуватися. Причина цього явища досі невідома, тому «Хаббл» продовжує спостерігати за Юпітером в надії на те, що вчені зможуть розгадати цю загадку. Невеликі шторми з'являються на Юпітері у вигляді білих або коричневих плям і можуть тривати всього кілька годин або розтягуватися на століття.

Червоподібний об'єкт, розташований на півдні від Великої Червоної Плями, являє собою циклон, що обертається в напрямку, протилежному тому, в якому обертається Велика Червона Пляма. Два білих овали – це антициклони, схожі на маленькі версії Великої Червоної Плями.

Нагадаємо, в червні на нічному небі Київщини можна було побачити Юпітер.

Також навесні NASA опублікувало «мармурове» фото Юпітера.