Новини
Україна
Анонси
Суспільство

«Горизонт 2020»: додатковий канал фінансування розробок українських науковців


У 2014-2019 р. у межах участі України в «Горизонті 2020» було прийнято до фінансування 163 наукових та інноваційних проєкти за участі українських організацій. У наступному році дослідники зможуть одержати близько 7 мільйонів євро

Кошти на дослідження та інфраструктуру в межах допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі «Горизонт 2020», зможуть отримати українські науковці. Порядок конкурсу був затверджений Кабінетом Міністрів.

«Уряд ухвалив рішення, завдяки якому українські науковці зможуть одержати близько 7 мільйонів євро в межах допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі «Горизонт 2020». Вже на початку 2020 року відбудеться перший конкурс з відбору проектів. У ньому зможуть взяти участь підприємства, установи і організації незалежно від форм власності. Серед критеріїв, за якими відбиратимуть роботи, – наукова новизна, практична корисність і значення результату, спроможність авторського колективу до виконання наукової роботи, наявність матеріально-технічної бази з урахуванням обладнання, що планується придбати, тощо. Конкурс оголошуватиме МОН. Повідомлення про нього буде розміщено на сайті Міністерства», повідомляє Урядовий портал.

Як інформує Міністерство освіти і науки, старт першого конкурсу МОН планує на початок 2020-го.

ДОВІДКА. За час участі України в «Горизонті 2020» (2014-2019 р.) було прийнято до фінансування 163 наукових та інноваційних проєкти за участі українських організацій. Це 7-ий результат серед асоційованих партнерів. Загальний бюджет цих проєктів – 26,98 млн євро. 27 проєктів безпосередньо ініційовані та координуються українськими організаціями.

«Коли Україна стала асоційованим членом «Горизонт 2020», це не тільки дало нам можливість глибше інтегруватися у європейський науковий простір, а й дозволило Україні отримати від ЄС фінансову підтримку на розвиток науки. Наразі це 7 млн євро. Невелика частина йде на участь наших представників та експертів у комітетах «Горизонту» та популяризацію програми. Але абсолютна більшість цих коштів піде на наукові проєкти українських вчених та закупівлю обладнання. Зараз ми затвердили порядок конкурсу для таких проєктів», – підкреслила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Особливості конкурсу:

напрями конкурсу орієнтовані на пріоритети «Горизонту 2020»;

у конкурсній комісії (Спеціалізована науково-технічної рада) обов'язково будуть представники та експерти від України в комітетах «Горизонту 2020»;

вимоги до заявок конкурсу такі ж, як вимоги до заявок у «Горизонт 2020»;

наукові керівники проєктів повинні мати досвід подання заявок в «Горизонт 2020»;

бали проєкту залежатимуть від експертної оцінки тих робіт, які подавалися в «Горизонт 2020», зокрема, чи були вони прийняті до фінансування.

У конкурсі зможуть брати участь підприємства, установи і організації незалежно від форм власності. Термін виконання – до 2 років.

МОН повідомляє, що наразі для запуску конкурсу потрібно затвердити склад Спеціалізованої науково-технічної ради та підготувати оголошення. В ньому будуть визначені конкретні терміни та пріоритети конкурсу, обсяг фінансування тощо.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів